Boris Johnson’dan görkemli düğün töreni

İngiltere’de peş peşe yarık veren skandallar sonucu istifa kararı düzlük Başbakan Boris Johnson, geçen sene Kovid-19 nedeniyle girintisiz çıkıntısız bire bir törenle evlendiği eşiyle önceki dünyaevi yıldönümünü tuvalet ayrımsız törenle kutladı.

Geçenlerde başvekillik koltuğuna veda etmeye hazırlanan Johnson ve eşi Carrie’nin ertelenen düğün törenleri, benzeri Muhafazakar Tümen bağışçısının 18. yüzyıldan kalma kom evinde düzenlendi. Basına sınırlanmış yapılan törene çiftin ailesi ve dostları dahil çok sayıda hayat katıldı.

Başbakanlık koltuğu üzere yarışan eski Maliye Bakanı Rishi Sunak ve Dışişleri Bakanı Liz Truss ise törene katılmadı.

TÖRENİN MALİYETİ ELEŞTİRİLDİ

Kurulan dev çadırda gerçekleşen abiye tören, İngiltere’de kazançlı krizin büyüdüğü tıpkı dönemde eleştirilerin hedefi oldu. İngiliz basınına bakarak habbe milyarder sahibi Lord Bamford, törenin masraflarının bir kısmını üstelik karşıladı.

Çiftin düğün töreninin başbakanlığı resmi dinlence evinde düzenlenmesi planı, eleştiriler üzerine rafa kaldırılmıştı.

Pandemi döneminde kısıtlamalara karşın Başvekâlet partisinde sunulan hareketli partiler zımnında detaylı süredir etki altında olan Boris Johnson, bu ay başında partisinde yaşanan çekilme dalgası sonucu görevden ayrılacağını açıklamıştı.

Boris Johnson veda etti: Sayrı la Vista baby

 

Boris Johnson: Benden sonraları ülkeyi baştan AB’ye sokacaklar

 

Johnson’ın namına ati âdem evladı muhtemelen oluyor: 2 namzet elendi

 

Share: