Bursa’da sakat kız arkadaşını öldürdüğü sav edilen sanığın yargılanmasına başlandı

Bursa’da ayrıldığı kız arkadaşını para meselesi yüzünden bıçaklayarak öldürdüğü, annesini yaraladığı iddiasıyla tutuklanan maznun ile ona yardım ettiği sav edilen arkadaşı ilk kez bilge karşısına çıkarıldı.???????

6. Kilolu Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Oktay H. ve Alican V. ile öldürülen Asya Pınar Üzümcü’nün annesi İfakat Evci ve yan avukatları katıldı.

Savunmasını işleyen Oktay H, Üzümcü ile kendisini aldattığı gerekçesiyle ayrıldıklarını müstakbel sürdü.

Kendisiyle bahsetmek için çarkıt kız arkadaşının evine Alican V. ile gittiklerini ve kapıyı çilingire açtırdıklarını aktaran Oktay H, aralarında güzeşte ağız dalaşı sırasında olayların yaşandığını dile getirdi.

İfakat Evci ise eve girdikten bilahare odasına yönelen kızının sesini duyduğunu ve peşi sıra bıçaklandığını gördüğünü anlattı. Sanık hakkında ivinti eylemleri olduğu amacıyla henüz ilk birkaç kere polis güçleri merkezine anbean yanlışlık duyurusunda bulunduklarını anlatım fail Evci, şikayetçi olduğunu belirterek cezalandırılmalarını istedi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluğunun devamına değişmeyen vererek duruşmayı erteledi.

Öte yandan adliye önünde pankart açarak matbuat açıklaması fail kâh avrat platformlarının üyeleri, davanın takipçisi olacaklarını belirtti.

Kestel ilçesi Vanimehmet Mahallesi’nde 9 Mart’ta, Asya Pınar Üzümcü (24) ve annesi İfakat Evci ile Oktay H. ve Alican V. ortada savaş çıkmıştı. Kavgada bıçaklanan Üzümcü fenomen durumunda yaşamını yitirmiş, annesi hastaneye kaldırılmıştı. Kaçan şüpheliler Oktay H. ve Alican V, Sakarya’nın Pamukova ilçesi Gökgöz mevkisinde geçirdikleri gidiş geliş kazasının peşi sıra yakalanıp tutuklanmıştı. Sanıklar hakkında “kasten katil”, “kasten öldürmeye girişim”, “ev dokunulmazlığının ihlali” ve “kalifiye doyumluk” suçlarından 70’er yıla büyüklüğünde mahbes cezası istemiyle ülkü açılmıştı.

Share: