Bursalı “Efeler”, voleybolda eskimemiş sezon hedefini faziletli tutuyor

Voleybol Efeler Ligi ekiplerinden Bursa Büyükşehir Belediyespor, bakir sezonda dal sıralara oynayarak hem kudretli aynı zaman geçirmeyi hem üstelik Avrupa kupalarına katılabilmeyi hedefliyor.

Bursa Büyükşehir Belediyespor, 2022-2023 sezonu hazırlıklarına TVF Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda yaptığı çalışmalarla bitmeme ediyor.

Sezon öncesinde hazırlık turnuvalarına dahi katılan Bursa temsilcisi, kadrosuna kattığı bakir oyuncularla kudretli bire bir dönem geçiriyor.

Şensoy: “Elan iyisi hastalık olmasın?”

Başantrenör Cemal Sağanak Şensoy, AA muhabirine, oynadıkları tedarik karşılaşmalarının bol geçtiğini söyledi.

Hazırlıklarda serencam aşamaya gelindiğini ve ati hafta Türkiye Kupası maçlarının başlayacağını belirten Şensoy, “İlk resmi müsabakaları oynayacağız. Orayı haddinden fazla önemsiyoruz. Burada alacağımız galibiyetlerle tıpkısı eğin tura çıkmak istiyoruz.” dedi.

Şensoy, çokça kızıl oyunculardan kurulan oylumlu bire bir kadro olduklarını vurguladı.

Hedeflerine yavaş yavaş serpilmek istediklerini dile getiren Şensoy, “Geçen seneden henüz fazlasını hedefliyoruz. Rüçhan hedefimiz Türkiye Kupası ve Avrupa’ya gidebilmek olacak. Oynaya oynaya daha iyi aynı uçan top izlettirmek istiyoruz bizi sevenlere. Orada bir peş tuğra eğleşmek istiyoruz. Ligde üstelik çokça zer takımlar, oyuncular var. Daha iyisi bozukluk olmasın?” dile konuştu.

Bahadır: “Hedefimiz yükseklerde”

Bursa Büyükşehir Belediyespor’un bando kaptanlarından Emre Bahadır, kol namına gür tıpkı albeni yakaladıklarını anlattı.

Kadroda milli bando forması giyen oyuncuların de bulunduğunu aktaran Bahadır, şöyle konuştu:

“Türkiye Kupası’nda iyicene tıpkı ivme yakalayıp, bunu sürmek istiyoruz. Eksiklerimiz vardı. Onlar da geldi ve domuzuna tıpkısı albeni yakaladık. Güzelce çalışıyoruz. Bakir benzeri zaman, yıpranmamış bir cümbüş. Domuzuna olacağını düşünüyorum. Maksat tabiatıyla ki her zaman şampiyonluk. Elimizden gelenin genişlik iyisini yapmaya çalışacağız. Anbean bunu da göreceğiz. Güzelce tıpkı voleybol izletmek istiyoruz. Onun için de bereketli çalışıyoruz. Hedefimiz yükseklerde.”Share: