Büyükkılıç: “Hayırhah, yerel yönetim ve milli yetişek işbirliğinin yer iyice örneği”

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, Milli Eğitim Bilimi Bakanı Mahmut Özer’in şereflendirme ettiği ve Spor Salonu’nu Büyükşehir Belediyesi eliyle yaptırılan Osman Ulubaş Eğitim Bilimi Kompleksi açılış törenine katıldı.

Iyilikçi-uray işbirliğinde kente kazandırılan ve Büyükşehir Belediyesi’nin Spor Salonu’nu, Melikgazi Belediyesi’nin anaokulunu, iyicil iş insanı Osman Ulubaş’ın beş ve ortaokulunu yaptığı Osman Ulubaş Eğitim Kompleksi’nin açım töreni gerçekleştirildi. Kazım Karabekir Mahallesi’nde gerçekleşen açılış törenine Başbuğ Büyükkılıç’ın beraberinde Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer, DOĞRU Parti Genel Başbuğ Yardımcısı, Domestik Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, önceki dönem Enerji ve Elbette Kaynaklar Bakanları’ndan AK Öğür Kayseri Milletvekili Taner Baht, DÜRÜST Fırka İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, Melikgazi Belediye Reisi Mustafa Palancıoğlu, iyilikçi gelişim insanı Osman Ulubaş ve ailesi, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Ayhan Yanılgı, kaza şehremaneti başkanları, rektörler ve haddinden fazla sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra başlayan törende mütekellim Başbuğ Büyükkılıç, “Hayırseverler şehri adına tanımlanan tıpkısı şehirde bulunuyorsunuz sayın bakanım, makarr-ı evliya, makarr-ı bilginler diyerek bilinir, alimler ve veliler şehri. Bizler dahi yerel yönetimler kendisine değerli bakanlarımızla, bakan yardımcılarımızla, zer genel komutan yardımcımızla, 16 kaza şehremaneti başkanımızla, hayırseverlerimizle, iş adamlarımızla dayanışma içerisinde bu şehrimizi elan mebzul noktaya atmak amacıyla hep çaba gösteriyoruz” dedi.

Büyükkılıç, eğitim alanında şehri elan dolgunca noktaya atmak üzere himmet gösterdiklerini vurgulayarak, “Öğretmenlerimize başarılar diliyorum, yavrularımıza eş çıkacaklarından on paralık şüphemiz bulunmayan. Canan yavrularımız hakeza hayırseverlerimizin yaptığı, günün koşullarına uyarlanmış, temiz tıpkı ortamda terbiye alacağınızdan muhit çok şanslısınız, bunu elan ongun değerlendirin” diye konuştu.

Hayırhah, yerel yönetim ve milli terbiye camiasının işbirliğinin genişlik güzelce örneğini burada gözlemlediklerini tamlayan Başkan Büyükkılıç, emeği geçenlere teşekkür etti.

KAYSERİ’YE 1 MİLYAR 477 MİLYON TL’LİK EĞİTİM BÜTÇESİ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise açım töreninde yaptığı konuşmada, Kayseri’nin eğitimde adından hezel ettiren çokça yüce şehirlerden aynı tanesi olduğunu söyleyerek, “Buraya gelirken Kayseri’nin 690 milyon TL’lik eğitim bilimi alanında envestisman bütçesi vardı. Zaman 740 milyonluk ilave yatırım ve 47 milyonluk üstelik okulların temel ihtiyaçları ile ilişik bütçe kalkışmak amacıyla mevcut 690 milyonluk bütçeyi 1 bilyon 477 milyon TL’ye çıkartmış bulunuyoruz. Bu yatırımlarımızın filinta güzel olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

BAKAN ÖZER’DEN KOMUTAN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR

Bakan Özer, Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç ve Melikgazi Şehremini Mustafa Palancıoğlu’na eğitime verdikleri katkılardan ortalık teşekkürname etti.

AK Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’ye genişlik haddinden fazla yakışan sıfatın hayırseverler şehri olduğunu rapor ederek, “Burada, haddinden fazla sevinçli aynı günde, hareketli bire bir vaziyette Osman amcamızın yapmış olduğu okulların açılışı üzere tıpkı aradayız. Tanrı namına uzun ömürler versin, kesesine bereketler versin. uzunca ömrü içerisinde nice hayrılar versin diye yakarış ediyoruz. Bu şehrin adı ticaret şehri, uran şehri. Sakat kitaplarda makarr-ı ulema diye mazbut. Amma günümüzde yeryüzü çokça yakışan sıfat hayırseverler şehri demek. Tanrı kendilerinden razı olsun” şeklinde konuştu.

Kayseri’nin medar-ı iftiharı olan hayırseverleri canı istekle tebrik ederek sözlerine başlayan esbak dönüş Erke ve Bittabi Kaynaklar Bakanlarından Taner Nasip, DÜRÜST Öğür Kadro Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın dahi bu türden hayırlara mehabetli katkıları olduğunu anlatım ederek, amme yatırımlarında 1,5 bilyon TL’lik yatırımı Kayseri’nin alması üzere buyuru veren Milli Eğitim Bilimi Bakanı Mahmut Özer’i dahi kutlama etti.

Destek veren Büyükşehir Belediye Reisi Büyükkılıç ve ilçe uray başkanlarına teşekkürname ederek sözlerini sürdüren Kader, açılıştan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kayseri’yi hayırseverlik noktasında tıpkısı eksantrik site kendisine niteleyen Gökmen Çiçek ise Kayseri’ye yapılacak yatırımların kendilerini haddinden fazla bahtiyar ettiğini ve hayırseverlerin bile hayırseverliklerine bir bağış kabil olduğunu rapor ederek, Milli Terbiye Bakanı Mahmut Özer’e teşekkür etti. Iyicil Osman Ulubaş’a bile seslenen Ilbay Çiçek, 11 torunu kâin Ulubaş’a “Senin 11 değil belki 110 bin torunun var. Osman amca seni çok seviyoruz” dedi.

Melikgazi Belediye Reisi Mustafa Palancıoğlu ise Kayseri’dahi hayırsever kültürünün geçmişten bu yana mevrut tıpkı hars olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

“Tığ dahi aldığımız örneklerle hizmet etmeye çalışıyoruz. Kayseri modeli denilince akla şehirciliğin duayeni Haseki nazır sağlık. Biz kendisinden aldığımız feyz ile örneklerle bu çalışmaları henüz gani tıpkısı noktaya getirmeye çalışıyoruz. Henüz iyicene hizmetleri Kayseri’yle buluşturuyoruz. Bakanlarımız, milletvekillerimiz salim olsunlar umum ele verdiğimizde hangi büyüklüğünde iyicene hizmetlerin yapılacağı ortaya çıkıyor.”

Iyilikçi Osman Ulubaş ise katılımcılara teşekkür ederek, “Tanrı razı olsun hepinizden. Geçkin ayrımsız müzakere yaptım. Bayağı fevk 20 parça hoca var buraya bakir atanmış. Öğretmenlere dedim kim bundan 30 sene önceki öğretmenlere şunu söyledim; sayın hocalarım elinizi bırakın, ayağınızı ben öpeyim. Serbest şu çocuklarımızı elbette yoğurursanız o şekilde ati. Vatan sathına savunmasına, milli eğitimine nereye diyorsanız gidecek. Onun için sizlerden bunların yetişmesini sunma ediyorum. Elinizi değil ayağınızı öpeyim diye yalvarmıştım 30 sene ilk” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmaların arkası sıra plaket ve ihsan takdimi yapılarak, kurdele kesimi ve dualarla Osman Ulubaş Yetişek Kompleksi’nin açılışı yapıldı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN OSMAN ULUBAŞ EĞİTİM KOMPLEKSİ İÇERİSİNE SPOR SALONU

Bu çerçevede Osman Ulubaş Eğitim Kompleksi içerisinde Spor Salonu Büyükşehir Belediyesi yoluyla öğrencilerin hizmetine sunuldu. Büyükşehir tarafından toplam 16 bin metrekarelik Osman Ulubaş Eğitim Kompleksi içerisine çocukların dosdoğru tıpkı şekilde gelişebileceği, aut etkenlerden etkilenmeyecek şekilde dilediği sporu yapabilecekleri 900 metrekarelik alana topluluk ayrımsız spor salonu yapılırken, proje içerisinde, basketbol sahası, soyunma odaları, mânialı soyunma birimi ve ustalık hacimlerin düzlük aldığı spor salonu ile öğrencilerin herhangi bir cins ihtiyacını karşılayacak. – KAYSERİ

Share: