Çavuşlu kaskatı atılan bertaraf tesisinde 1. keson kuyu inşaatı tamamlandı

Giresun’un Görele ilçesine sınırlanmış Çavuşlu beldesinde kâin kalpsiz atılmış bertaraf tesisinde bir numara keson kuyu inşaatının tamamladığı bildirildi.

Giresun İli Allahsız Sıvı Atılan ve İçme Suları Birliğinden yapılan yazılmış açıklamada, tesiste koskocaman çalışmalara imza atıldığı belirtildi.

Tesisin üst bölgesinde birinci keson kuyu inşaatının tamamladığı kaydedilen açıklamaya şöyle bitmeme edildi:

“İller Bankası eliyle tespiti yapılan noktada istikşaf faaliyetlerine de bitmeme ediliyor. Muayene çalışmasının tamamlanmasının akabinde, çıkarılan sular site hattına entegre edilecek. Kalpsiz nakit atılan ve içmece suları birliği tesiste beklenir kokuların, türap ve gürültünün önüne teslim etmek üzere rüzgar perdesi oluşturacak olan, boyları 3,5-4 metre uzunluğunda mağrip ladin çamlarının dikimi ise sürdürüyor.”

Açıklamada, arıtma ünitesiyle bütünleşmiş olacak ilişik atılan akarsu toplama havuzu ihalesinin yapıldığı ve yer bodur sürede inşaat imal çalışmasına başlanacağı bile rapor edilerek, şunlar kaydedildi:

“Gübür cem alanının etrafına yapılması planlanan gündeş ring yolunun enfrastrüktür ve dayanak noktası iyileştirme çalışmaları tamamlandı, yolun asfaltlama çalışmaları de kontak vasıtasıyla sürdürülüyor. Tesisin gün doğusu marifetiyle güzeşte Obakıran dere sınırı süresince 5 metre derinliğinde ve 3 metre genişliğinde, 280 metre boyunda akaçlama hattı yapıldı. Drenaj hattının yapılmasıyla beraber oluşabilecek herhangi bir olumsuzluğun da önüne geçilmiş olacak.”

Share: