Çekerek’te sis nedeniyle düşün mesafesi 15 metreye düştü

Çekerek’te sis dolayısıyla kuruntu mesafesi 15 metreye düştü

YOZGAT – Yozgat’ın Çekerek ilçesinde sabah saatlerinde aheste sis faal oldu. Düşünüm mesafesi 15 metreye kadar düşerken araçlar bata çıka ilerleyebildi.

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde çalışkan olan antipatik çekicilik ve kar yağışının arkası sıra ilçede sabahleyin saatlerinde sis etkin oldu. Düşünüm mesafesinin 15 metreye büyüklüğünde düştüğü Çekerek karayolunda sürücüler muntazam yakarak ilerleyebildi. Anayolda önlem alan gidiş geliş ekipleri, sürücülere izlem mesafelerini korumaları ve sürat yapmamaları üstüne uyarılarda bulundu.

Çekerek’ten Bayındırhüyük köyüne revan Ömer Akdemir, “Baş Döndürücü tıpkısı sis var, haddinden fazla gösterişli debi ediyoruz. Düşün mesafemiz 10-15 metre büyüklüğünde. Yola sâdır arkadaşlara dikkat etmelerini diliyorum ve araçlarının farlarını banko açmalarını ve yolu strateji etmelerini istiyorum” dedi.

Uğur Şener ise, “Çekerek’ten Başalan köyüne tarla sürmeye gidiyorum. Gösterişli aynı sis var ve rey mesafesini etkiliyor. 10 metreye kadar düştü. Sürücüler sis lambalarını yakarak ilerlesin” şeklinde konuştu.

Share: