Çerge kentlerde 12 kişilik güzellik salonu ekibi depremzedeler üzere seferber oldu

Çerge kentlerde 12 şahsiyet güzellik salonu ekibi depremzedeler amacıyla seferber oldu

Diyarbakır’dahi depremzedelerin ferdî bakımları kurulan grup marifetiyle yapılıyor

DİYARBAKIR – Diyarbakır’de kurulan deri kentlerde zatî hizmet üzerine vatandaşların sevgili yaşamaması üzere devletin umum imkanları seferber edilerek bakım verilmeye devam ediliyor.

Gestalt Bağlar ilçesinde mevcut Koşuyolu Parkında deri kent kuruldu. Burada, 150’ye yakın depremzede ailenin barınması sağlanıyor. Oba kentlerde vatandaşlar ve özelikle çocukların kişisel bakımlarından hoşgörüsüz kalmaması için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Karı ve Karı hizmetleri Dairesi’ne mecbur 12 kişilik kadro hizmet vererek vatandaşların zatî bakımı, saç kesimini gerçekleştiriyor.

“12 yabanlık kuaför ekibimiz var”

Keçe kentler yerleşmiş olduğu sürece hizmetlerine bitmeme edeceklerini tamlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Sülale hizmetleri Dairesi Başkanı Ayşe Saika, Koşuyolu Eş Dirim Merkezinde 150 depremzede aileyi burada mihman ettiklerini ifade etti.

Onların barınma ve tagaddi ihtiyaçlarını sağladıklarını aktaran Yıldırım, “Parkın içeresinde küsurat ailelerimize de günahsız bakım hizmeti veriyoruz. Bu hizmetin içeresinde saç kesimi, ferdî hizmet bilgisi veriyoruz, sahada bulunan arkadaşlarımızla beraber çalışmalar bitmeme ediyoruz. 12 nefis kuaför ekibimiz var, günlük rutin bakımları yapıyorlar. Tıpkı salgına karşıda tedbirler alıyoruz. Bu bakımlar erkekler, kadınlar ve çocukları kapsıyor. İlk günlerde saç kesimi yaptı arkadaşlarımız. Çocuklardan saçlarını kazıtanlarda oldu. Vatandaşlarımızdan dahi güzel tepkiler geliyor, keçe kentler kaldırılana büyüklüğünde bu hizmete devam edeceğiz” dedi.

“Çocuklarımızı bu durumda sunu birkaç hasarla kurtarmaya çalışıyoruz”

Depremin ilk gününden itibaren sahada bakım verdiklerini kaydeden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş ve Aile Hizmetleri Dairesine sadık maharetli öğretici Bircan Erten, depremin olduğu geçmiş günden itibaren sahada çalıştıklarını söyledi.

Çadırlarda artan vatandaşlara ferdî bakım hizmeti verdiklerini kaydeden Erten, “Esasen hayatın rutin benzeri şekilde bitmeme ettiğini hissettirmeyi amaçlıyoruz. Özellikle çocuklarımızı bu durumda bildirme birkaç hasarla kurtarmaya çalışıyoruz. Talep eden bütün vatandaşlarımız bu hizmetten faydalanabilir. Tığ burada çadırları geziyoruz ve eski olsun dileklerimizi iletiyoruz ve burada olduğumuzu söylüyoruz” ifadelerini kullandı.

Deri kentte kaldığını belirten Sümeyye Kıl, çadırda kaldıklarını, saçlarının haddinden fazla karıştığını ekipler saçlarımı düzeltip hizmet yaptıklarını vurguladı. Kıl, “Saç bakımımı yapanlara birlikte teşekkürname ediyorum” şeklinde konuştu.

Share: