CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adıyaman’da konuştu Açıklaması

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeye adaleti getireceğim, devletin dili adaletse banko devletin dili türe oluncaya büyüklüğünde her çeşit mücadeleyi sizin için yapacağım.” dedi.

Kılıçdaroğlu, Adıyaman’daki temasları kapsamında Gölbaşı ilçesinde belediye binası uğrunda toplanan vatandaşlara seslenme ederek, seçme evde sağlık ve bereketin olmasını istediklerini söyledi.

Herkesin kucaklaşmasını arzuladıklarını ve kavgadan bıktıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, kavganın olmadığı, büyüyen ve güzelleşen tıpkı Türkiye’yi istediklerini anlattı.

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Adıyaman’daki partisinin saylav sayısının artması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Adıyaman bize 1 mebus veriyor. Bu, bize yetmiyor, saylav sayısının artması geçişsiz. Eğer saylav sayımız düşükse suç Adıyamanlılarda değil, zeval bizde. Yeteri büyüklüğünde gelmedik, sofranıza oturmadık, oturup konuşmadık. Deminden Türkiye’nin hep illerine, hep ilçelerine gidiyorum günün 24 saati çalışıyorum. Güzelce ülkem amacıyla sizler için, tüyü bitmemiş babasız için çalışıyorum. Bu ülkeye adaleti getireceğim, devletin dili adaletse kesinlikle devletin dili türe oluncaya kadar her makule mücadeleyi sizin üzere yapacağım. Ki üretiyorsa, kim cebin teri döküyorsa onun kazanmasını isteyeceğim. Ben 5’li çetenin adamı değilim, esnaf, mütekait, rençper ve göçüm şoförü üzere cebin teri döken bütün üzere çalışacağım.”

Vatandaşların ödediği vergilerin yine yurttaş için kullanılmasını sağlayacaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, devlet insanının kendisi üzere nazik ehemmiyet taşıdığını vurguladı.

Kılıçdaroğlu, ayrımcılığa asla müsaade etmeyeceklerinin altını çizerek, “Herkesi kucaklayacağız, dikici üretiyor mu tamam üretiyor, üretiyorsa başımın üzerinde yeri var. Allah felek kırat sizlerin oyuyla iktidara geldiğimizde 1 hafta içerisinde çiftçinin, esnafın bankalardan, esnaf kefalet kooperatifinden veya cesaret kooperatifinden çektikleri kredilerin faizlerini sıfırlayacağız. Elektriğe çiftçinin ne büyüklüğünde dünyalık verdiğini biliyorum, tekrar söyledim Allah yıldız kırat, erk yaptığınızda çiftçiye elektriği ücretsiz vereceğim. Rençper üretecek, maraba çalışacak.” ifadesini kullandı.

Adıyaman’ın bayrı bir şehir olduğunu ve kendisinin bile bunu haddinden fazla ferah bildiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Biricik isteğim moralinizi bozmayın. Az Buçuk çıdam. Yegâne istediğim kasa, önünüze ati, düşünce kullanacaksınız. Rey kullanmadan ilk vicdanınızın sesini dinleyin, ‘Artık yeter’ deyin. 5’li çetelere, baronlara çalışanlara izin vermeyin. Esnaf siftinlik, maraba beğenilmeyen alın terinin karşılığını alamıyor. Unutmayın söyledim aynı daha söylüyorum, devletin dili adalettir, adaleti sağlayıncaya büyüklüğünde seçkin türlü mücadeleyi sizin üzere yapacağım, hiç bir ayrım yapmadan.” diye konuştu.

CHP Genel Komutan yardımcıları Ali Öztunç ile Iye Ağbaba, CHP Ekip Başkanvekili Bağımsız Hususi, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, İl Başkanı Burak Binzet dahi Kılıçdaroğlu’nun programlarına zevcelik etti.Share: