CHP’li belediyede skandal uygulama: Emzirme odasına, mescide servet ile giriliyor

Edirne’nin CHP’li Uzunköprü Belediyesi’nde skandal uygulama başlatıldı. Otogarda kâin emzirme odası ve mescide girişler 3 TL ile yapılabiliyor. Mescit girişine konulan para turnikesi tepkilere faktör oluyor.

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde ilçe otogarında mescidin, tuvaletin ve çocuk bakım odasının bulunduğu alanın önüne turnike konuldu. Alana vira etmek isteyen vatandaşlar, 3 TL vererek gönül girebiliyor. DÜRÜST Öğür Uzunköprü İlçe Başkanı Önder Kuruşar, oluşturulan manzaraya reaksiyon gösterdi. Kuruşar, gördüğü dekor karşısında şaşkına döndüğünü belirterek, Türkiye’nin tek durumunda olmayan tıpkı aplikasyon olduğunu vurguladı.

Otogara gelen aynı insanın mescide gideceğini ya da çocuğunu emzireceğini kimseye tefhim etmek zorunda olmadığını belirterek Kuruşar, “Meydan çalışmaları çerçevesinde kullanılmamış işlenmiş olan otogarımızı ülfet ettik. Esnafımızın dertlerini sıkıntılarını dinledik ve bir nice kalın ile karşılaştık. Bunu yanı sıra turnikeler ile karşılaşınca zorumuza gitti. Mescidin, tuvaletin ve çocuk bakım odasının orada turnikenin olması bizim zorumuza gitti. Böyle dağ durumun derhal düzeltilmesini istiyoruz. Zira orada tükenik komutan hatun oradan mal alındığını sav ediyor. Ama saat 11, 12’de mevrut benzeri âdem ego mescide gideceğim, ego çocuk emzirme odasına gideceğim diye niteleyerek gidip birisine anlatım vermesine gerekmiyor 2022 yılında. Canip taraftan ayırma yaparak oranın örtüsüz olması geçişsiz. Açık aynı şekilde milletin bu hizmete erişmesi gerektiğini düşünüyorum. Derhal düzeltilmesi gerektiğini talep ediyorum uçarı kınıyorum” dedi.

Bu arada, mevrut tepkiler üzerine turnikenin kaldırıldığı öğrenildi. – EDİRNEShare: