ÇIKAR YOL Partisi Iktisat ve Mal Politikaları Başkanı Çanakçı, Çorum’da konuştu Açıklaması

DERMAN Partisi Ekonomi ve Mal Politikaları Başkanı İbrahim Çanakçı, “Bugüne kadar 12 gösteri planı açıkladık. Tarımla başladık, içtimai politikalarla devam ettik, dijital dönüşüm, ekonomi ve para politikaları eylem planımızı şubatta açıkladık. Önümüzdeki bölüm de 12 gösteri planı açıklayacağız.” dedi.

Çanakçı, Çorum Ticaret ve Endüstri Odasında partisinin “Ekonomi ve Para Gösteri Planı”nı takdim etmek üzere düzenlediği toplantıda, ÇARE Partisi’nin 2 yıl önceki kurulduğunu hatırlattı.

Yeni bir siyaset dili ve tarzı anlayışıyla yola çıktıklarını belirten Çanakçı, “Bu eskimemiş yöntem anlayışının birçok parametresi var ama bildirme mefret parametrelerinden biri, hal odaklı, ati odaklı oluşmak. Yani yalnız eleştirmek değil, tıpkı zamanda çözümleri birlikte çıkarmak. Sadece geçmişi müzakere değil, geleceği müteveccih izlence ve projeleri dahi yayımlamak. Bu inançla yola çıktık.” diye konuştu.

TILSIM Partisi’nin çalışmalarının teşkilatlanma, talih meseleleriyle ilişik fikir ve teklif ihya ile talih geleceğine ait gösteri planları alıştırmak şeklinde üç asıl alanda yoğunlaştığını dile getiren Çanakçı, “Teşkilatlanma çalışmalarımız oylumlu bire bir kayran. Orada yetişkin aleniyet aldık. Türkiye’nin 81 ilinde, 750 ilçesinde teşkilatlanmış durumdayız. 170 bini aşan organ sayısına nail durumdayız. Seçime duhul yeterliliğini nail partiyiz. Örgütlenme konusundaki çalışmalarımız bizim amacıyla çokça tatminkar şekilde ilerledi. Ayrıksı mesaimizi koyulaştırma ettiğimiz düz, mutluluk meseleleriyle ilişik görüşler, öneriler geliştirmek. Bu çalışmalarımızı bile nazik bir çabayla yürütüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çanakçı, eylem planları üzerine de icraat yürüttüklerini anlatarak, şunları kaydetti:

“Üçüncü düz ise ülkenin geleceğiyle ilgilendiren hal odaklı yaklaşımın parçası namına eylem planları hazırlamak. Esas meselelerle ait hangi yapılması gerekiyor, bittabi yapılması gerekiyor, bunları boşaltmak. Bugüne kadar 12 eylem planı açıkladık. Tarımla başladık, sosyal politikalarla devam ettik, sayısal dönüşüm, iktisat ve para politikaları eylem planımızı şubatta açıkladık. Önümüzdeki dönme dahi 12 gösteri planı açıklayacağız.”Share: