Cıvıltı şirketlerinden düzenlenen yetersizlik ‘yatırım ve bakım’ geçmek açıklaması

BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, tüketicileri ‘planlı göz nedir, neden yapılır?’ konularında bilgilendirmek amacıyla ortak bire bir açıklama yaptı. Açıklamada, kanalizasyon ıslah, tesislerin yenilenmesi ve yatırım çalışmalarının kesintisiz devam ettiği ifade edilerek, “Bu sırada çalışmaların can ve servet güvenliğini tehdit etmemesi hesabına lüzumlu adına planlı kesintiler gündeme gelebilmekte. Düzenlenen çalışmalar sırasında tüketicilerimizin mağdurluk yaşamaması üzere 48 saat önceden kamuoyuna zaruri bilgilendirmeler yapılmakta” denildi.

Boğaziçi Neşelilik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) İstanbul Avrupa Yakası’nda, Akdeniz Canlılık Tevzi A.Ş. (AEDAŞ) Antalya, Burdur ve Isparta’da, Çamlıbel Zindelik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) de Sivas, Tokat ve Yozgat’ta toplam 8,7 milyonu aşan kullanıcıya okunabilen ve birinci sınıf cıvıltı dağıtım hizmeti arz etmek üzere 7 gün 24 saat görev başında.

TÜKETİCİ 48 SAAT ÖNCEDEN BİLGİLENDİRİLİYOR

Bölgelerindeki eskimemiş iskân yerlerine erke çalmak, artan mektepli karşılık atfetmek, mevcut altyapıyı güçlendirmek üzere envestisman, bakım ve tamir çalışmalarını sürdüren BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, bu tam iş güvenliği kuralları ve bulunan mevzuatlar çerçevesinde can ve servet güvenliğini sağlamak için muayyen bire bir program dahilinde planlı kesintilere gidiyor. Tüketicilerin bu kesintilerden minimal seviyede etkilenmesi hedefiyle tevzi şirketleri, planlı kesintilerin duyurusunu 48 saat öncesinden internet siteleri ve özge iletişim kanalları üzerinden yapmaktadır.

Bir bölgede “envestisman ve bakım” yapıldığı anlamına mevrut düzenlenen kesintiler ile ilgili tüketiciyi bilgilendirmenin önemi rastgele sabık zaman artarken BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ’tan konuyla ilişik eş bire bir açıklama geldi. “Planlı kopukluk nedir, bozukluk yapılır, değişik kesintilerden farkı nedir” sorularına yanıt veren açıklamada şu noktalara dikkat çekildi:

“Aksaklık halleri dışında, hareketlilik tevzi şebekesinde yapılması planlanan yatırım, bakım-tamir çalışmaları ve eskimemiş abonelik bağlantılarında enerjinin kesilmesi gerekiyorsa, başlangıçta halkoyu bilgilendirilerek ‘planlı gedik’ yapılır.

“Mezuniyet ve fariza alanlarımız dahilinde kâin dağıtım bölgelerinde, erke arzının güvenli, selis ve birinci sınıf adına yapılabilmesi için kanalizasyon ve yetenek artırımına müteveccih cümle düzeltme, tesislerin yenilenmesi ve yatırım çalışmalarını geceli gündüzlü ve ahenktar olarak sürdürmekteyiz. Enerji arzının emniyetli, kıvrak ve nitelikli adına yapılabilmesi, bu sırada çalışmaların ekiplerin ve vatandaşların can ve servet güvenliğine zarar vermeyecek şekilde gerçekleştirilmesi üzere “planlı kesintiler” vacip kendisine gündeme gelmektedir.

“Bu süreçte tüketicilerimizin mağduriyet yaşamaması bildirme asıl misyon ve prensiplerimiz ortada düzlük alıyor. Bu nedenle zindelik kesintisi müstelzim çalışmalarımızı, tevzi şebekesindeki kullanıcılara etkisinin asgari düzeyde kalacağı saatlerde gerçekleştiriyoruz.

“Şehir merkezlerinde; trafo ve tevzi merkezi bakımlarının türlü olduğunca şeb saatlerinde yapılırken, alçak gerilim ve ölçülü gerilim manasız hatlardaki bakım çalışmaları, ustalık kısıtlar ve aksiyon güvenliği zımnında devir saatlerinde gerçekleştirilmek için planlanıyor.”

Share: