Çocuklar parkta hem eğlendi, hem gidiş geliş eğitimi aldı

– Ayrıntılar parkta hem eğlendi, hem gidiş geliş eğitimi aldı

MUĞLA – Muğla’nın Marmaris ilçesinde Gidiş Geliş Eğitim Parkı’nda ilköğrenim öğrencileri trafik polislerinden kılgısal olarak gidiş geliş dersleri alarak hem eğlendi, hem bile öğrendi.

Marmaris İlçe Itimat Gidiş Geliş Tescil ve Denetleme Çağ Amirliği ekipleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde planlı eğitimleri, Beldibi Mahallesi’nde bulunan Marmaris Belediyesi yoluyla çocuklar amacıyla yapılmış trafik yetişek parkında Şehit Ahmet Benler İlköğretim okulu küçük öğrencilerine iki saat boyunca gidiş geliş kuralları uygulamalı yerine anlatıldı.

Trafik polisleri tabelalarının anlamlarını hangi trafik kurallarına uyulması gerektirdiğini otopark içinde gezerek anlattı. Akülü oyuncak arabalar ile öğrencilere parktaki platformlarda itimat kemeri takmayı, trafik ışıklarını ve yayalara evleviyet vermenin önemini geçmiş anlatıp, bilahare üstelik kılgılı adına gösterdiler.

Eğitime katılan İlköğretim çurçur öğrencisi Cansu Kraliçe Ertoç ” Bugün burada haddinden fazla eğlendik, trafik lambalarını öğrendik. Trafikte makine kullanırken yayalara öğün vereceğiz, yayalar yoldan şen geçecek. karşıdan karşıya geçe sağımıza solumuza bakacağız bulaşan geçitlerinden geçeceğiz ” şeklinde konuşarak öğrendiklerini anlattı.

8 yaşındaki İlköğretim naçiz öğrencisi Ölçü Selçuk Uçar ” Bugün trafik parkını gezdik, ışıkları öğrendik al ışıkta duruyorsun soluk ışıkta hazırlanıyorsun yeşilde geçiyorsun ” dedi ve babasını makine kullanırken uyaracağını belirtti.

Marmaris İlçe Güven Trafik Tescil ve Fal Devir Amirliği Komiseri Derviş Marjinal “Yıpranmamış eğitim bilimi talim yılında eğitime başlayan süfli kardeşlerimizin trafiği ve gidiş geliş güvenliğini erken yaşta öğrenmesi amacı ile müesses olan bu gidiş geliş eğitim bilimi parkında trafik eğitim personelimiz ile hem bulaşan hem birlikte akülü arabalar ile eğitimlerini veriyoruz. Çocuklara boyama kitabı ve trafik teftiş kartları armağan ettik, bu şekilde trafiğe olan ilgileri kalık olacak. Maksadımız aşağılık yaşta trafik eğitimini düz çocuklar giderek zat araçlarını kullanırken, ocak sahibi olduklarında zat çocuklarına birlikte öğretebilmesi ve emin tıpkı gidiş geliş oluşması. Marmaris İlçe Milli Yetişek Müdürlüğü ile gelişigüzel koordine ettiğimiz bu eğitimler talim yılı boyunca belli aralıklar ile bitmeme edecek ” şeklinde konuştu.

Share: