Çorum Belediyesi’nden sünnet şöleni

Çorum Belediyesi’nce herhangi bir sene geleneksel kendisine planlı ‘Sünnet Şöleni’nde bu yıl 150 yavru erkekliğe önce adımını attı.

Çocuklara site turu attırılması ile başlayan izlence Hıdırlık’ta yapılan duanın ardından Perşembe Pazarı’nda planlı etkinliklerle bitmeme etti. Şölene animasyon gösterileri renk kattı.

Burada ayrımsız enformasyon fail Çorum Şehremini Dr. Halil İbrahim Aşgın, böyle bir güzel organizasyonu geçmiş yıllarda pandemi nedeniyle yapamadıklarını belirterek, “Pandemi diyerek ayrımsız bela vardı. Maskesiz, mesafesiz tıpkı arada olamıyorduk. Allaha hamdolsun bizi esasen tıpkı araya getirdi. Yavrularımızla beraber, ailelerimizle bu arada tıpkısı Sefir sünnetini, Delege efendimizden bize miras kalan bu sünneti ihya ika imkanını bize sundu. Bu birliktelik az çok, çocuklarımızın gözlerindeki bu mum, yârenlik oldukça milletimizin duası az çok, Cumhurbaşkanımızın önümüzde az çok ara vermek bulunmayan yola bitmeme diyorum. Yavrularımızı tebrik ediyorum” dedi.

‘Darülfünun öğrencileri amacıyla çamaşırhaneler kurulacak’

Konuşmasında darülfünun öğrencileri amacıyla çamaşırhaneler kuracaklarını hatırlatan Komutan Aşgın, “Bu projeyi ilk defa burada açıklıyorum. Kısaca 20 bin üniversite öğrencimiz var. Bu kardeşlerimiz bize emanet. Öğrencilerimizin arz bir iki yüzdelik 50’si apayrı şehirlerden geliyor. Üniversite öğrencilerimiz için çamaşırhaneler kuracağız. Yavrularımız düzensiz ile çamaşırlarıyla uğraşmayacaklar. Öğrencilerimiz çamaşırlarını bize getirecek bizde onları tertemiz yıkadıktan bilahare idraksiz teyit edeceğiz. Bu hizmetimiz üniversitemiz açılınca başlayacak” ifadelerini kullandı.

Programa DOĞRU Parti İl Başkan Vekili Büyük Evlücü, Form İlçe Başkanı Erhan Akar ve aileler katıldı. – ÇORUM

Share: