Cumhur Reisi Erdoğan, Macron’u Türk Devletleri Teşkilatı’na nida etti: Gel seni bile alalım Türk Birliği’ne, her özdek Avrupa’dan ibaret değil

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Siyasal Topluluğu Liderler Zirvesi’ne karışmak için Prag’a gitti. Erdoğan toplantısı öncesi liderlerle ayrımsız araya geldi.

LİDERLER TOPLANTI ÖNCESİ SOHBET ETTİ

Toplantının yapılacağı Prag Kalesi’ne gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dinlenmelik alanında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile benzeri müddet sohbet etti.Erdoğan antrparantez Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Fransa Reisicumhur Emmanuel Macron ile bile bacak üstü konuştu.

”GEL SENİ DE TÜRK BİRLİĞİ’NE ALALIM”

Türk Devletleri Teşkilatına ilgili ahbapça sırasında Macron’a, “Gel seni üstelik alalım Türk Birliği’ne, her molekül Avrupa’dan ibaret değil” diyen Cumhur Reisi Erdoğan sözleri, ekibi gülümsetti.

RESMİ KARAR ALINMASI BEKLENMİYOR

Avrupa Politik Topluluğu’nun, Avrupa ülkeleri amacıyla siyasi ayrımsız ağız dalaşı forumu namına fonksiyon görmesi isteniyor. Topluluğun kurumsal aynı yapıya dönüşüp dönüşmeyeceğine bile bugünkü toplantıda karar verilmesi bekleniyor. Toplantı sonunda resmi ayrımsız beyanat veya karar alınması öngörülmüyor.

Share: