Cumhur Reisi Erdoğan’ın restinden sonra Yunanistan’dan girişim! Beklenen tıpkısı operasyona cebin bakir ayrımsız önlem alıyorlar

Türkiye ve Yunanistan arasında Ege bölgesindeki akse bitmeme ederken, Yunanistan’dan krizi tırmandıracak hamleler arka arkaya gelmeye bitmeme ediyor. Yunanistan, yine Türkiye’nin tepkisini çekecek benzeri adıma imza attı. Son yerine Yunanistan’ın, Türkiye’nin hareketlerini bağlı olmak için bir erkete kulesi nesir edeceği iddiası ortaya atıldı.

BİRÇOK TEHDİDİ BAŞLANGIÇTA TESPİT EDECEK

‘Outpost’ ismi sunulan Kule’nin muhtar bir bölgeye yerleştirileceği öne sürüldü. Cihannüma sayesinde çeşitli tehditlerin ilkin ayırt edilmesi amaçlanıyor. Yunan basınında vadi düzlük haberlere göre, Outpost, insanlar, dronlar, uçaklar, gemiler ve vesait karışma kalkmak amacıyla mukavemetli çok varlığı belirleme edebiliyor.

NEREYE KONULACAĞI ELAN AÇIK DEĞİL

Kulenin mecmu kendisine nereye konuşlanacağı belirtilmezken, iddialara göre Kule’nin tıpkısı adada olacağı düşünülüyor. Yunanistan, söz konusu cihannüma ile adaların kontrolünü engin sağlamayı amaçlıyor.

Share: