Cumhurbaşkanı Erdoğan: Zaman 2002’ye bakarak henüz huzurluyuz (2)

‘CHP VE YANDAŞLARI, KENDİLERİNİ YENİLEMEMEKTE ISRAR EDİYOR’

Reisicumhur Erdoğan, serencam 21 yılda Türkiye’ye dayanabilen çok şey kazandırdıklarını ve bunun amacıyla hamdettiklerini belirterek, “21 yılda yaşanan onca değişime rağmen millete tepeden nazır yüklenici CHP zihniyeti, yerinde saymayı sürdürüyor. Türkiye’nin katettiği onca mesafeye rağmen CHP ve yandaşları değişmemekte, kendilerini yenilememekte ısrar ediyorlar. Daha ilk üstelik ayrımlı vesilelerle rapor ettim. Bu ülkenin sunu şişman açığı; demokrasiyi içselleştirmiş, milletin değerleri ile barışmış, yerli ve milli tehalüf açığıdır. Bu ülkenin arz önemli sorunlarından biri, siyasetin tabiatında var olan rekabeti, husumetten ibaret gören kutuplaştırıcı yöntem tarzıdır. Türkiye’yi ve Türk demokrasisi bekleyen temel od mensur, imar ve canlandırma yerine yıkmayı, bulunmayan etmeyi, siyasetlerinin merkezlerine yerleştiren rövanşist yaklaşımlardır. Girdikleri değme seçimde sandıkta milletten tokat yiyenler, maalesef iktidara katılmak amacıyla darbeden çıkmaz olaylarından aut desteklerden hatta FETÖ’cü alçaklardan üstelik imdat ummuşlardır. 27 Mayıs’tan itibaren demokrasimizin askıya alındığı vesayet girişimlerinin hepsinin arkasında işte bu baskıcı, jakoben, dayatmacı zihniyet var” dedi.

‘FARKLI DÜŞÜNENLER TEHDİT EDİLMEKTE’2023’e revan süreçte analog senaryoların gine tedavüle konulduğunu tamlayan Erdoğan, “Ülkemize haddinden fazla kısık bedeller ödeten doğa tartışmaları, bozuk Türkiye heveslisi bu kesimler marifetiyle iletişim araçları ve içtimai iletişim araçları üstünde yeniden alevlendirilmeye çalışılıyor. Polisimizin yekpare yönleriyle açığa çıkardığı adli vakalar, benzeri 1980 öncesinde olduğu kabil insanlarımızı birbirine kışkırtmanın vasıtası haline getiriliyor. Türkiye’nin geride bıraktığı sosyal kırık hatları gine bu çevreler yoluyla kaşınarak provakasyon ara bulucu yerine kullanılıyor. Ülkeye ve millete hizmetten bambaşka hiçbir gayesi sıfır bürokratlar, bay Kemal vasıtasıyla haddinden fazla meydanda ve kesin yıldırma ediliyor. Devletimizin gelişim yapamaz hale getirilmesi isteniyor. Budun iradesini dubara eden kurumlar, misyon alınarak ve mahsus benzeri şekilde yıpratılarak siyasa kurumuna olan çekinmezlik sarsılmaya çalışılıyor. Devir değişse dahi aktörler değişse dahi ifadeler değişse da oynanan oyun değişmiyor. Milletimizin birliğine, toplumumuzun huzuruna, demokrasimizin kazanımlarına müteveccih bu saldırıların başrolünü serencam 70 yıldır olduğu gibi bugün dahi yeniden CHP üstlenmektedir. Farklı düşünen, farklı giyinen, ayrımlı politik tercihlerde bulunan insanlar CHP ve ortakları aracılığıyla gözdağı edilmekte, sindirilmeye ve korkutulmaya çalışılmaktadır. Yaşanan seçme hikâye bunların muhtelif maskelerin arkasına gizledikleri faşist yüzlerini, kısıtlayıcı, diktacı ve nadan karakterlerini sarih gösteriyor. Tüm bunlar bölüm kadar ortadayken siyasi hırsları sebebiyle muhalefetin katabolizma masasında garnitür namına yer almakta hiçbir beis görmeyenleri milletimizin takdirine devretme ediyoruz” diye niteleyerek konuştu. ‘GEÇMİŞİNİ REDDENLERİ KENDİ HALLERİNE BIRAKIYORUZ’

Çorum ve Nevşehir’e gerçekleştirdiği ziyaretlerini hatırlatan Cumhur Reisi Erdoğan, “Çorum’bile nefis bir menü koymuşlar pankartla o menüyle beraber bile bu yuvarlak masada olanlara tığ da orada ‘afiyet olsun’ dedik. Hamdolsun, Çorum’de resmi rakam yerine söylüyorum, 50 bin kişinin katılımıyla koca bir mitingi gerçekleştirdik. Oradan Hacıbektaş’a geçtik, Hacıbektaş’ta bile esasen sunulan ölçü 10-15 bin birey oradaki bizim programa iştirak ettiler. Burada Hars ve Turizm Bakanlığı’mıza da teşekkürname ediyorum. Onlar da oldukça güzelce bir program hazırladılar ve o akşam Hacıbektaş’ta doğrusu icap oradaki tüm tabiat ve mezhep ayrımı gözetmeden kardeşlerimizle birleştik, bütünleştik, tıpkısı olduk, iri olduk ve aktif olduk kardeşliğimizi tescil ve teyit ederek yolumuza bitmeme ettik. Tekmil bunlarla beraber benzeri zamanda Çorum’de bakir memleket binamızın birlikte açılışını yaptık. Bu de davamıza, tamlık Çorumlu kardeşlerimize alımlı çalımlı olsun. CHP’li edip ve siyasetçilerden seçme bölüm tekdir yedikleri halde 3 kuruşluk menfaatleri üzere geçmişlerini reddedenleri öz hallerine bırakıyoruz. Biz milletimizle alay malay adalet yolda ilerlemeye bitmeme edeceğiz” dedi.

Share: