Cumhuriyet Altını tarihinin genişlik büyüğü! İşte sosyal bölük projesinde evlerin yapılacağı İstanbul ilçeleri…

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Ulus Kurultay ve Firez Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Cumhuriyet Altını tarihinin sunu iri içtimai ev projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

ARZ ÇOK BASAMAK İSTANBUL’A YAPILACAK

Erdoğan, İstanbul’bile 50 bin, Ankara’üstelik 18 bin, İzmir’de 12 bin 400, Gaziantep’te 10 bin, Bursa’birlikte 8 bin 650 sosyal basamak yapılacağını duyurdu.

İSTANBUL’DA 6 İLÇEDE HANE İNŞA EDİLECEK

Detayların belli olmasının ardından bu el da konutların İstanbul’de hangi ilçelere yapılacağı nikbet konusu oldu. TOKİ Sosyal Hane Projesi İstanbul’un Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Silivri ve Tuzla ilçelerinde yapılacak.

İLÇELERE GÖRE BILE SAYI VAR

Konutların yapılacağı ilçelerin galiba olmasının beraberinde, hangi ilçeye birçok konut yapılacağı birlikte netlik kazandı.İşte ilçelerde yapılacak bölük sayıları:

ARNAVUTKÖY-BAŞAKŞEHİR-ESENLER – 28.340ÇATALCA İLÇESİ 540SİLİVRİ İLÇESİ (SELİMPAŞA) 200TUZLA İLÇESİ 20.920

TOKİ’YE BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

T.C. vatandaşı olması,Proje mülk sınırları içerisinde en az 1 sene ikamet etmesi veya proje memleket nüfusuna mukayyet olması,Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları zarfında tapuda mukayyet konutlarının bulunmaması; TOKİ’den elan ilk eş sahibi olmamaİstanbul için aylık kademe halkı gelirinin, yer çok net 18.000 TL, elverişsiz genelinde 16.000 TL olması (Martir Aileleri, Savaş ve Fariza Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Dış)Aynı hane halkı adına, bir tane müracaat yapılmasıBaşvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.Genç kategorisine 14091992 tarihinden sonradan doğan vatandaşlarımız başvurma edebilecektir.Başvuru Bedeli: 500 TL.Share: