Dallar depremzedeler için toka sattı, oyuncaklarını ve kıyafetlerini bağışladı

“Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından başlatılan müzaheret kampanyalarına Batmanlı dallar bile bindi verdi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere yardım üzere Batman’da önceki günden itibaren başlatılan ayni ve nakdi arkalama kampanyaları bitmeme ediyor.

Batmanlı çocuklar üstelik kampanyaya destek üzere toka sattı, sevdikleri oyuncak ve kıyafetlerini bağışladı.

Babası ANDA Kontrol Kurtarma ekibinde fariza eden 12 yaşındaki Belinay Kaya, AA muhabirine, zelzele günü iri aynı sarsıntı olduğunu ve ailesiyle derakap evden hariç çıktıklarını söyledi.

Daha sonradan babasının depremzedelere yardım etmek için ilk Diyarbakır’a, arkası sıra Gaziantep’e gittiğini anlatan Kayaç, televizyonda yer sarsıntısı haberlerini izlediğini ve çokça üzüldüğünü belirtti.

Kaya, “Kardeşim benim üzüldüğümü görünce dedi kim, ‘Birlikte toka satalım’. Sonra annem toka yaptı. Annem, ‘Topladığınız parayı babanıza verirsiniz, babanız üstelik depremzedelere verir’ dedi. Evimizin önünde annemin yaptığı tokaları depremzedeler üzere satmaya başladık.” dedi.

Kardeşi ve arkadaşıyla evlerinin uğrunda sattıkları tokalardan 1000 teklik sağlık elde ettiklerini aktaran Kayaç, parayı depremzedelere göndereceklerini dile getirdi.

Yenişehir Anaokulunda öğrenci 5 yaşındaki Elizan Kayra birlikte televizyonda izlediği görüntüler dolayısıyla çokça üzüldüğünü ve depremde evleri beis gören dallar amacıyla genişlik sevdiği cüzdanını, montunu, tacını ve ayakkabısını okula getirdiğini anlattı.

Iyilik, “Annem, depremzedelere kayıt göndereceğini söyledi. Ego üstelik sunma sevdiğim cüzdanımı, montumu, tacımı ve ayakkabımı örtmek istedim. Okuma barı bilmediğim için annem benim amacıyla paye yazdı. Anneme, notta, ‘Size arz sevdiğim eşyalarımı yolluyorum. Siz birlikte bizim kardeşimizsiniz. Bizim evimize gelebilirsiniz. Sizi seviyoruz.’ diye yazmasını istedim.” ifadelerini kullandı.

Anaokulu öğrencisi 5 yaşındaki Muhammed Yusuf Toprak ise depremzede füru amacıyla arz sevdiği oyuncaklarını meslek idaresine ulaştırdı.

Yer, “Depremzede torunlar üzere oyuncak getirdim. Üzülmesinler. Evleri yıkılmış, onlar sevinsin diyerek oyuncaklarımı gönderiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Share: