Demirci’deki doğal kıran sonrasında ekipler sahada

Demirci genelinde canlı olan sağanağın ve komple yağışının peşi sıra yaşanan tabii facia sonrasında Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ MAKOM ekipleri ilçede adeta seferber oldu.

Demirci ilçesinde etkili olan sağanağın ve yoğun yağışının peşi sıra kaza merkezi ve kırsal mahallelerde hâkim felaketi yaşandı. Sonuç yılların arz canlı yağışı sonrasında Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ MAKOM ekipleri güdük sürede kombinasyon olarak yağıştan etkilenen noktalara simultane müdahalede bulundu. Yaşanan katıksız facia sonrasında özge kurum ve kuruluşlar da sahadaki çalışmalara destek verdi. İlçe merkezinde evler ve arabalar yaşanan saf afetten ufuk zarar gördü. Demirci merkezin iri altyapı dönüşümü devam ederken yaşanan bora yağmur esnasında çalışma yapılan noktalarda dahi engel oluştu. Büyükşehir ve MASKİ ekipleri, vatandaşın yaralarını görmek amacıyla emek mefhumu gözetmeden sahada olacaklarını belirtti.

Manisa Büyükşehir Şehremini Cengiz Ergün de yaşanan natürel kıyamet sonrasında sosyal iletişim araçları hesaplarından paylaşımda bulundu. Başkan Ergün’ün paylaşımında şu ifadeler vadi aldı: “Geçmiş olsun Demirci’m. İlçemizde meydana mevrut okkalı yağmur sonrası oluşan dominant felaketinden etkilenen tekmil hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kül ekiplerimizle Demircili hemşehrilerimizin beraberinde, sahadayız. Ekiplerimizin ve hemşehrilerimizin Allah yardımcısı olsun.”

“Yaraları girmek amacıyla elimizden gelen gelişigüzel şeyi yapacağız”

Lağım Döşemi Kat Başkanı Vicdanlı Deniz birlikte, “Büyükşehir Belediyemizin desteği ve MAKOM ekiplerimizi kısa sürede organize ettikten bilahare aceleten sahadaki yerimizi aldık. Sıhhatli olsun ayrıksı kurumlarda antrparantez vatandaşlarda çalışmalarımıza bindi verdi. Büyükşehir ve MASKİ hesabına emeği sabık herkese teşekkürname ediyorum. Demirci’birlikte bu mevsimde son yılların yeryüzü canlı yağışını yaşadık. İklim değişikliği ile gelişigüzel yaşanan rappadak yaz yağmurları kış yağışlarından henüz etkili olabiliyor. Tığ, Büyükşehir Uray Başkanımız Cengiz Ergün öncülüğünde yaraları buyurmak üzere elimizden mevrut rastgele şeyi yapacağız. Başkanımız bile düzenlenen çalışmaları yakından strateji ediyor. Hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” dedi. – MANİSA

Share: