Denizli’de ata kız bir hastanede şifa dağıtıyor

Ağababa kız tıpkısı hastanede şifa dağıtıyor

Evde ata kız, hastanede mahir çırak oluyorlar

DENİZLİ – Denizli Servergazi Celal Hastanesi Acil Serviste fariza özne Doktor Birol Erdoğan, meslek hayatının 28. yılında, bire bir hastaneye doktor kendisine atanan kızı Hekim Fatma Erdoğan ile alay malay çalışmaya başladı. Hekim cet ve kızı birlikte çalışmanın mutluluğu ortamında felah dağıtıyorlar.

İstinye Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonraları Afiyet Bakanlığı yoluyla Servergazi Devlet Hastanesi’hangi atanan Düz Hekim Hekim Fatma Erdoğan, tekme mutluluğu ayrımsız arada yaşıyor. Sunma şişman hayali olan hekimliğini yürütme fail Dr. Fatma Erdoğan bire bir zamanda önceki fariza yeri olan Servergazi Şevket Hastanesi’nde babası Doktor Birol Erdoğan ile evgin serviste yan yana nöbet tutuyor. 28 yıldır tabiplik eden Dr. Birol Erdoğan kızıyla alay malay benzeri hastanede fariza yapmaktan etraf bahtiyar ve albenili olduğunu belirterek; “Servergazi Ihtişam Hastanesi’nde 4 yıldır çalışıyorum. Kızım bu yıl okulunu bitirdi ve Bakanlığımızın ataması ile burada göreve başladı. Elimizde büyüdü, şimdi ayrımsız mesleği yapıyoruz. Benzeri yerde çalıştığımızı öğrenen hastalar yada sair keyif çalışanları olayı önceki duyduklarında az buçuk şaşırıyor. Sonra ne adamakıllı ata-kız bire bir yerde çalışıyorsunuz diyerek adamakıllı tepkiler veriyorlar” dedi.

Hastanede ata-kız ilişkisini benzeri kenara bırakarak idareci-şakirt ilişkisi içerisinde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade fail ağababa Erdoğan, “Kızımın patika seçimi üzerine herhangi bir manipülasyon yapmadım. Amma tabi beni gördükçe doktor olma hayali kurmuş. İyi ki dahi görüntü kurmuş. Şimdi alay malay çalışmanın gururunu yaşıyoruz. Herkese kader olamaz hakeza bir ihtisas. Çığır içerisinde her şeyi okuldan öğrenmesi imkansız gâh şeyleri yaşayarak öğrenmesi lazım. Bu noktada benim tecrübelerimden faydalanıyor. Neler yapması gerektiğini, hastaların durumuna göre ne tedaviyi uygulaması gerektiğini söylüyorum. Kızıma çığır hayatında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

“Çocukluğumdan beri genişlik nazik hayalim doktor olmaktı”

Mesleğe babası ile tıpkı hastanede fariza yaparak başlamasının kendisini ayrı aynı motive ettiğini söyleyen Dr. Fatma Erdoğan de şunları söyledi:

“İstinye Üniversitesi Tababet Fakültesi’nden mezun olduktan sonradan önceki fariza yerim babamın birlikte hekimlik yaptığı Servergazi Büyüklük Hastanesi oldu. Çocukluğumdan beri sunma balaban hayalim hekim olmaktı. Önümde babam üzere yeknesak aldığım birisi vardı. Onu gördükçe haddinden fazla çalıştım ve şuanda babamla tıpkı hastanede görev yapıyorum. Tabi babamın tecrübelerinden gibi olduğunca faydalanmaya çalışıyorum. temas durumla karşılaştığımda babam dakikasında yardımıma koşuyor, neler yapmam gerektiği üzerine bilgiler veriyor. Sevdiğim mesleği yapmanın ve bu mesleği babamla birlikte yapmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah mufassal yıllar birlikte fariza yaparız”

Share: