Depremzede füru polislerle doyasıya eğlendi

– Depremzede ayrıntılar polislerle doyasıya eğlendi

ELAZIĞ – Elazığ’üstelik KYK yurdunda nazil depremzede torunlar, polis güçleri ekipleri vasıtasıyla kurulan trafik parkurunda doyasıya eğlendi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin arkası sıra talih genelinde yaralar sarılmaya bitmeme ediyor. Bu çerçevede Elazığ İl Güvenlik Müdürlüğü Trafik Yazıhane Müdürlüğü ile Cemiyet Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, depremzede dallar amacıyla etkinlik düzenledi. Ahmet Kabaklı KYK Yurdu’ndan kalan depremzede ayrıntılar amacıyla yurdun bahçesine gidiş geliş parkuru kuruldu. Parkurda çocuklar, polis ekiplerinin eşliğinde akülü araçlar sürerek bir yandan eğlendi aynı yandan dahi gidiş geliş kurallarını öğrendi. Gâh torunlar polis araçlarına ve motosikletlerine binerek büyük bahtiyarlık yaşadı.

Oyun oynadığını ve eğlendiğini dile getiren Abdulkadir Ayabakan (9), “Polis Güçleri ağabeyler beni motora, akülü arabalara bindirdi ve trafik kurallarını anlattı. Çokça eğlendim, haddinden fazla bahtiyar oldum. Değişik kollar da buraya gelebilirler” dedi.

10 yaşındaki Patent Kevenç, “Trafik kurallarını öğrendik. Akülü arabaya, motosiklete bindirdiler. Onun için çok teşekkürname ediyoruz. İyi ki polisler var” diye konuştu.

Çok güzel bir aktiflik olduğunu nâkil vatandaşlardan Yunus Inak ise “Trafik polislerimiz gelip burada yetişek verdi. Çocuklarımızı şuurlu bire bir şekilde yarınlara hazırlıyorlar. Nazik tıpkısı hareket oldu, Tanrı kimseye vermesin. Şuanda çocuklarımız ruhsal olarak çokça incitici oldu. O yüzden buradaki çocuklarımızı bir nebze da olsa eğlendirmek amacıyla geldiler. Haddinden Fazla teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Share: