Depremzedeler amacıyla müzaheret kampanyası başlatıldı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşlar amacıyla Yahşihan Belediyesi tarafından yardım kampanyası başlatıldı.

Kırıkkale’nin Yahşihan Belediyesi, hareket bölgelerinde etkilenen vatandaşlar üzere arkalama kampanyası başlattığını bildirildi. Belediye Reisi Osman Türkyılmaz, vatandaşlara arkalama çağrısında bulunduklarını anlatım ederek, “Demin umum ele verip ilişki olma zamanı. Depremden etkilenen binlerce vatandaşımıza yardım eli kovmak için bala bezi, yavru maması ve battaniye yardımlarınızı bekliyoruz” dedi.

Türkyılmaz, “Vatandaşlarımızdan beklentimiz hakeza biberli bire bir felakette duyarsız kalmamalarıdır. Hepimizin içi yanıyor. Elimizden mevrut desteği seçkin felakette olduğu gibi bugün de göstereceğiz. Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa oluşmak üzere birçok ilimizde hissedilen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza esbak olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadesini kullandı. – KIRIKKALE

Share: