Dernek yemeğinden zehirlenenlerin sayısı 35’e yükseldi

Düğün yemeğinden zehirlenenlerin sayısı 35’e yükseldi

Düğünde zehirlenen vatandaşlar, tedavilerinin ardından taburcu edildi

KASTAMONU – Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde düğünde izzetüikram edilen yemekten zehirlenen, aralarında damadın üstelik bulunduğu 35 emanet bellek ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Zehirlenen 35 güç tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Olay, güzeşte Kastamonu’nun İnebolu ilçesi Akgüney köyünde meydana geldi. İnebolu ilçesine sınırlı Doğanören köyünde hayatiyetli güveyi Mehmet Akgüney, düğününe gelen davetlilere pilav üstü tavuk izzetüikram etti. Bire Bir yemekten gelinin yaşadığı Akgüney köyündeki misafirlere bile ikram edildi. Bire Bir müddet sonraları eloğlu ile 35 çağrılı kanı ağrısı, göden bulantısı ve kusma şikayetiyle İnebolu İlçe Fehamet Hastanesine başvurdu. Aralarında çocukların bile bulunduğu 35 güç tedavilerinin arkası sıra taburcu edildi.

“Yemekten ve karye çeşmesinden camekân makbuz, sonuç beklenmektedir”

İlçede yaşanan olayla ilişik Kastamonu Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “İnebolu ilçesine sadık Akgüney ve Doğanören köylerinde tevakkuf etmekte olan vatandaşların Akgüney köyü Fidipse Mahallesi’nde yapılan düğün merasimine katıldığı, düğünde ağırlama edilen tavuk ve pilavın Doğanören köyünde mücehhez olduğu ve bunların tüketimi sonrasında bulantı ve kusma şikayetleri ile 35 kişinin İnebolu Devlet Hastanesi aciline başvurduğu tayin edilmiştir. Başvuran 35 kişinin tedavileri İnebolu Cesamet Hastanesi’nde yapılmış olup onma ile taburcu edilmişlerdir. Olayda gönderme ve yoğun bakım ihtiyacı görülmemiştir. Irtihal meydana gelmemiştir. Başvuran hastalardan alınan öyküden bahsedildiği üzere yemekten ikircim duyulmuş olup, İl Ekincilik Müdürlüğüne vukuf verilmiştir. Doğanören köyü karye çeşmesi ve Akgüney köyü lağım döşemi suyundan su numuneleri alınıp Halk Sağlığı Laboratuvarı’na gönderilmiştir. Sonuç beklenmektedir. Uzanım Keyif Müdürlüğümüz ve Ilçe yetkililerince sabaha kadar koordineli tıpkısı şekilde takip edilmiştir” ifadelerine vadi verildi.

Share: