Dert bilgi… Veca’da Tor Spor Haftası kapanış töreni yapıldı

Balkı’da, 3-10 Ilk Teşrin arasında Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Çolpa Spor Kulüpleri Konfederasyonu aracılığıyla gerçekleştirilen Toy Spor Haftası etkinlikleri, Sporun Enleri Armağan programı ile tamamlandı.

Veca Amatör Spor Kulüpleri federasyonunda gerçekleştirilen programa, Ağrı Baro Başkanı Av. Mehmet Salih Vazıh, ATSO Komutan Adayı Mehmet Efrat, Hakikat Belediye Reisi Cezmi Ergül, Olimpiyat Sporcusu Hamza Dursun, STK Başkanları, spor adamları ve sporcular katıldı.

Programın açım konuşmasında amatörlerin ayrımsız amor hikayesi olduğunu belirten Ağrı ASKF Başkanı Erkan Kösedağ, “Tıfıl spor haftası etkinlikleri rastgele yıl biraz elan iyi şekilde tevhit ediliyor. Ancak bu haftaya gerek bürokrasi gerekse yöntem kurumu maalesef beklediğimiz ilgiliyi göstermiyor. Sorsanız bütünü sporu seviyor. Ağrı birbirinden zer sporcuları evvelden dahi serencam dönemde üstelik çıkaran eke bir kayran. İlimizin bu potansiyelini ortaya çıkabilecek enerjiyi ve çabayı kendimizde görüyoruz. İnşallah ilerleyici süreçte sporun gelişigüzel kesiminden insanın destekleri ile Dert sporda hak ettiği yere gelecektir” dedi.

Programda mütekellim olimpiyat sporcusu Hamza Dursun’da gösterdiği performansın verdiği emekle ilişkin olduğunu ve fiilen muvaffakiyetli olduğunu söyledi.

Programda Ski Branşında Cumali Doğan, Doğan Hedef, Boks branşında Ömer Semavi ve Boran Sebep, Atletizm branşında Zeynep Taş, Barış Patal, Güreş branşında Muhammed Kahraman, Kick Boks branşında Tuba Çolo, Futbol branşında Sacit Demir, Sakat Yüzmede Süleyman Caka, Antrenör dalında Adem Şahna ve Hüseyin Aldatıcı ödüle layık görüldü. – AĞRI

Share: