“DOĞRU Tümen Siyaset Akademisi Avrat” programı başladı

Trabzon’dahi, YANLIŞSIZ Fırka Genel Minval Karı Kolları öncülüğünde düzenlenen “YANLIŞSIZ Parti Politika Akademisi Kadın” programı başladı.

SELIM Öğür Diyarbakır Saylav ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Oya Eronat, Hamamizade İhsan Komutan Firez Merkezi’nde tevhit edilen programda, biricik evladı 17 yaşındaki Eren’i, PKK’nın Diyarbakır’da 2008’bile gerçekleştirdiği bombalı saldırıda martir verdiğini söyledi.

Oğlunun şehadetinin peşi sıra siyasete atıldığını anlatan Eronat, “Ben bu acıyı alıp oturamazdım. Haksızlığa götürüm edemeyen tıpkısı imal var. Çareyi siyasette buldum. ‘Sesimi duyurmalıyım’ dedim. ‘Benim kabilinden dokunaklı calip insanların veya çağa kaybeden annelerin sesi olmalıyım’ dedim ve siyasete girdim.” diyerek konuştu.

Diyarbakır’dahi annelerin bugüne büyüklüğünde korkudan konuşamadığını vurgulayan Eronat, “Bu anneler rehindi. Peki demin neden konuşuyorlar? Hürriyet olmadan düzenlilik olmuyormuş. Biz terörü bitirince anneler konuşmaya başladı.” dedi.

Çözüm sürecine da değinen Eronat, “HDP’nin sözde lideri Selahattin Demirtaş, ‘Sebep hal süreci yapıyorsunuz? Gidip orada mehabet kurabilirsiniz.’ dedi. Ne oldu? Diyarbakır’dahi 6-8 Ekim olayları yaşandı, 50’den fazla herif hayatını kaybetti. 600’den çok karı ve hisse senedi yeri yakıldı. Vesait yakıldı, şehitlerimiz oldu. Niçin? Hemen bu süreci tutturmak içindi.” değerlendirmesinde bulundu.

Eronat, “Kadınlarla büyük Türkiye amacında yürüyeceğiz. Bu bizim 20’nci karı politika akademimiz. Ihtimal Trabzon’üstelik 20 olmayabilir ama Türkiye çapında kadınlarla şişman Türkiye uğrunda 2023’ü alacağız.” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz ise katılımcılara yeni iletişim araçları ve açık oturum iletişim konularında hikmet aktardı. Karagöz, deepfake teknolojisine ilişik dahi şunları kaydetti:

“Önümüzdeki 10 sene içerisinde telefonlarda bile olacak. İnsanlara iftira kovmak üzere onların düzmece görüntülerinden komütatör senaryolarla öz saygı suikastları bile gerçekleştirebilirsiniz. Zannetmeyin kim yapmayacaklar. Geçkin yaptılar. Avrupa’nın, Batı’nın bir seçimi bu kadar önemsediğini hatırlamıyorum. Bu seçimde de güvenli olun deneyecekler. Başlangıçta, ‘duyduğuna inan’ derlerdi. Artık gördüğünüze birlikte inanmayın. İlk önce vicdanınıza sorun, sonraları aklınıza sorun. ‘Benim tanıdığım falan kişi anca şey yapar mı?’ diye niteleyerek ülkü.”

Toplantıya, DOĞRU Fırka Genel Suret Domestik Yönetimler Başbuğ Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu, DOĞRU Fırka Trabzon Eş Kolları Başkanı Meryem Sürmen, YANLIŞSIZ Fırka İl Başbuğ Yardımcısı Ömer Topaloğlu ile partililer katıldı.

Share: