Doktoru darbettikleri öne sürülen 2 gönül gözaltına makbuz

Trabzon’da, ivedili serviste işyar doktor ve sekreteri darbettikleri ileri sürülen 2 gönül gözaltına makbuz.

Fatih Cesamet Hastanesi ivedi servisinde memur hekim A.K’nin, tedavisinin arkası sıra serum takılması amacıyla görme alanına yönlendirdiği sökel ve yakınları ile yazman G.B. ortada sözlü tartışma yaşadı.

Tartışmanın büyümesi üstüne marazlı ve yakınları ile hekim A.K. ve yazman G.B. arasında patırtı yaşandı. Hekim A.K. esasen darbedildi.

“Parafin kod” verilmesi üzerine hastaneye mevrut polis ekipleri, gözaltına aldıkları 2 tutkun yakınını emniyete götürdü.

Hastaneye gelerek doktor A.K’nin durumuna ilişkin vukuf kayran İl Esenlik Müdürü Hakan Çevrimli, AA muhabirine, olayı kınadıklarını söyledi. Olayın takipçisi olacaklarını belirten Ateş Parçası, şöyle devam etti:

“Hekimimiz hastayla ilgilendikten bilahare serum tedavisi amacıyla müşahede alanına yönlendiriyor. Sekreterimiz birlikte az buçuk beklemelerini, evrakları alarak gitmeleri gerektiğini söylüyor. O bile ‘Niye bağırıyorsun?’ diyerek saldırıya geçiyor. Hele doktorumuza. Ortada rastgele görüngü namevcut. Tığ kaynaklı gelişigüzel dava yok. Maalesef muhatap olan biz oluyoruz.”

Mahirane, hastanede günde 800-900 kişiye bakıldığını tabir ederek şöyle konuştu:

“Hakeza ahval hem motivasyonu ortadan kaldırıyor hem güveni bulunmayan ediyor. Şu anki tabloda alelhusus bu iki arkadaşımız, sekreterimiz ve hekimimiz ruhsal olarak kaypak durumda. Benzeri zamanda hekimimize de zedelenmek oluşuk durumda. Başında tıpkısı çatlama ve şişkinlik var.

Onunla ait birlikte elan hayati anlamda bire bir sıkıntısı olmamakla gelişigüzel az buçuk gözlem altında durması gerekiyor.”

Fatih Mehabet Hastanesi Başhekimi İsmail Millî birlikte bu nev olayların tekrarlamaması amacıyla ellerinden geleni yaptıklarını ama esasen de bu çeşit olaylarla karşılaştıklarını kaydederek “Biz hastalarımızın iyiliği üzere uğraşırken en faal sekreterimiz, yeryüzü etkin doktorumuzun böyle bire bir olayla karşılaşmasını şiddetle kınıyoruz.” dedi.

Share: