Düğünde hediyeye göre yemek ikramı: Kimine tavuk kimine ıstakoz!

ÇAKER’bile bir çift, planladıkları düğünde akıllara sakinlik veren tıpkısı uygulamaya imza attı. Toplumsal medyada paylaşılan ve isimleri açıklanmayan çift, davetlilerin getirdiği armağan, sıklet ve dünyalık karşılığında değişik menüler hazırlandığını duyurdu.

Önceki Facebook’ta ve henüz bilahare Reddit’te yayınlanan bilgilendirme notunda, çiftin düğününde getirilen hediyelerin fiyatlarıyla akıllıca oranlı olarak henüz lüks ve kılıklı yemeklerin servis edileceği açıklandı.

Sözcü’deki habere bakarak; Menüde, farklı hediye skalalarına bakarak yemekler bulunuyor. Örneğin 250 dolara büyüklüğünde maddesel değeri olan bergüzar getirenlere kebap tavuk ya bile balık servis edilirken “sim ihsan” kategorisinde olan 251 dolar ile 500 dolar arasında hediye getirenlere biftek evet birlikte somon balığı verileceği açıklandı.

501 dolar ile 1000 dolar beyninde ödül verenlere ise fileminyon ya üstelik ıstakoz sunulacağı açıklanırken platinyum kategorisinden hediye getirenlere yani 1001 ile 2500 dolar ortada benzeri armağan getirenlere ise çıktı ıstakoz ve şampanya ikramı sunulacağı kaydedildi.

Toplumsal medyada paylaşılan yemek listesi toplumsal medyayı ikiye ayırdı. Gâh içtimai iletişim araçları kullanıcıları davetliler arasında hakeza ayrım yapılmasının yakışıksız olduğunu açıklarken gâh kullanıcılar ise tendürüst tekme hak verdi. Çifti destekleyenler, “Düğünler o büyüklüğünde pahalı oluyor kim bu uygulamaya kızmak çokça ağırlık” dedi.

Öte yandan vejetaryenler için da bu menülerin uyarlanabileceği davetiyede belirtildi.

Düğünde çizin çizin drift yaptılar

 

Düğünde zurnacının vurulma andaç kamerada

 

Share: