DÜRÜST Fırka Genel Komutan Yardımcısı Şen, Giresun’da konuştu

YANLIŞSIZ Fırka Umumi Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, “DOĞRU Fırka’yi düşürelim birlikte şevket düşsün. Topluluk ittifakını düşürelim birlikte devlet düşsün, mevki düşsün’ diyecek kadar kendinden geçmiş bire bir güruhla cebin karşıyayız.” dedi.

Rahat, partisinin Giresun ülke başkanlığınca planlı “2023’e Akla Yatkın Site Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, seçim çalışmaları kapsamında Giresun ve ilçelerinde bulunduklarını söyledi.

AK Parti’nin seçme çalışmalarına haddinden fazla önceki başladığını aktaran Şen, şunları kaydetti:

” Yöntem, bina dışında olursa o kadar yaratıcı ve eli nimetli olabiliyor. Ne büyüklüğünde binanın içindeyseniz o kadar dağ, hangi kadar binanın dışındaysanız, ne büyüklüğünde insanlarla birlikteyseniz o kadar dolgunca, verimli. AK Fırka bunu baştan beri yapıyor filhakika. Bunu baştan beri böyle yaptığı için, 15 seçimin 15’ini da kazandı. Burada, Cumhurbaşkanımızın toptan önderlik seviyesine çıkardığı liderliğinin çok balaban etkisi var. Çok sakat tıpkı teşkilatçı. İşin ruhunu çok bereketli bilici tıpkısı siyasetçi. Nedeniyle kendisi sürekli akıntı halinde, teşkilatı üstelik sürekli debi halinde.”

“DOĞRU Öğür’yi düşürelim da izzet düşsün. Cumhur ittifakını düşürelim birlikte cesamet düşsün, ülke düşsün’ diyecek büyüklüğünde kendinden önceki tıpkı güruhla karşı karşıyayız.” diyen Rahat, “Tanrı vikaye eylesin. Tıpkı fırka seçilir, seçilmez, bire bir kuvvet gelir, gider amma devletin, ülkenin zevalsiz olması gerekir. Bu ayrımı yapacak tıpkısı muhalefete ihtiyacımız var. Hakeza olduktan sonradan, yani ‘benim ülkem yaşasın’, ‘ülkeme uymazlık gelecekse ben o siyaseti yapmam’, ‘siyaset meselesi değil öncelikli olan şehir meselesidir’ diyen ayrımsız muhalefet olduktan sonra başımızın tacı amma maatteessüf biz böyle ayrımsız ihtilaf göremiyoruz.” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin rey oranının yüzde 41-42 civarında olduğunu vurgulayan Şen, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Topluluk ittifakının şu anda yüzde 50’nin üstünde olduğunu kemiksiz görüyoruz. Burada her duraksama yok. Yüzde 50’nin üstüne oturdu. Tıpkısı uzaklık düşmüştü biliyorsunuz. DOĞRU Tümen 34’e düşmüştü şimdi de 40’ın üzerindeyiz. Bozukluk Topluluk ittifakı 55 olmasın. Tür ve bunu açık görüyoruz. Cumhurbaşkanımız yüzde 52 ile seçilmişti. Deminden 52’nin üstünde olması gerekmez mi? Bize yakışan o değil midir? Zaman onun amacıyla buradayız. Onun amacıyla burada ve apayrı illerde bu çalışmaları yapıyoruz. Biz milletimizin bu şekilde teveccüh göstereceğine inanıyoruz.”

Abat, Giresun Belediyesini ziyaretinin arkası sıra Giresun Belediyesi’nin Hikmet Evi binasının açılışına katıldı.

Gazi Caddesinde esnaf ve vatandaşlarla aynı araya gelen Bayındır, Giresun Tecim ve Uran Odası’nı da ülfet etti.

Share: