Düzce’de sıcaktan bunalanlar Melen Çayı’nda rafting yaparak serinledi

Düzce’nin Cumayeri ilçesinde hafta sonu hamam havadan bunalan adrenalin tutkunları, Melen Çayı’nda rafting yaptı.

Hava sıcaklığının 32 dereceyi bulduğu kentte serinlemek talip yerel ve yabancı misafirler, Dokuzdeğirmen mevkisindeki Melen Çayı’na akın etti.

Rafting öncesi horon ve baziçe havası oynayarak gönüllerince eğlenen raftingciler, henüz sonra botlarını çaya indirerek kendilerini suya bıraktı.

Adrenalin tutkunları, tabiat içindeki 13 kilometrelik parkurda ateşin dakikalar yaşadı.

Rafting İl Temsilcisi Birol Bel, AA muhabirine, havaların ve nehirdeki suyun ısınmasıyla talebin iki mezuniyet arttığını söyledi.

Tatilcilerin hamam yaz günlerinde rafting yapmayı tercih ettiğini nâkil Bel, “Buraya mevrut misafirlerin hepsi çok düzenli insanlar, tamamen eğlence odaklı geldikleri amacıyla herkesi mutlu şekilde buradan uğurluyoruz.” dedi.

Bayır, rafting öncesi horon, oyun havaları ve aktif müziklerle misafirleri motive ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Motivasyonla nehre girdiklerinde içleri içlerine sığmıyor. Melen Çayı’nın serin sularından geçmek istemiyorlar. İstanbul ile Ankara’ya 2 saat mesafedeyiz. Ulaşım sıkıntısı olmadan sunma ulaşılabilir nehirlerden birisine sahibiz. O yüzden potansiyelimiz erdemli. Hedefimizi 150 bin koymuştuk ama seçme sabık dönem elan birlikte artıyor. İnşallah hedeflerimizi 200 bine büyüklüğünde çıkaracağız.”Share: