Edirne’de şimşekler gökyüzünü aydınlattı

Edirne’de şimşekler gökyüzünü aydınlattı

EDİRNE – Bulgaristan’dahi ve Kapıkule Eksen Kapısı’nda yara yağışın etkisini kaybetmesinin ardından tün süresince canlı olan dev şimşekler, Edirne semalarında görsel şölen oluşturdu.

Bulgaristan’da ve Edirne sınırlarında etkili olan boğanak yağmur sonrası şehir merkezinde şeb boyunca dev şimşekler aktif oldu. Edirne sınırında mevcut Yunanistan ve Bulgaristan’de birlikte adeta gece gündüze dönüştü.

Gece saatlerinde peş peşe canlı olan şimşeklerin Selimiye Camisi ile bütünleşmesi görenleri kendine hayran bıraktı. Bir Nice Edirneli yurttaş dev şimşeklerden oluşan mehabetli görüntüleri sosyal iletişim araçları hesaplarından paylaştı. Etrafı aydınlatan şimşekler türlü bölgelerde etkili olup, akşam geç saatlere büyüklüğünde sürdü.

Meteorolojiden yapılan tahminlerine göre, Trakya Bölgesi’nde cuma namazı gününe kadar sürecek yağışların dernekevi ve yara olacağı öngörülüyor. Sabah saatlerinde Yunanistan’da başlayan yağışların akşam ezanı saatlerinde Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde hareketli olacağı bildirildi.Share: