Edirne’den bodur gücük

TBMM Kadın Koca Vesile Eşitliği Komisyonu (KEFEKI) Başkanı ve DÜRÜST Öğür Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, aşevini ülfet etti.

Keşan Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, Aksal, lokanta görevlilerinden çalışmaları üzerine hikmet aldı ve kolaylıklar diledi.

Aksal, aşçı personeline yemek yapımında apotr oldu.

Helvacıoğlu birlikte hayırseverlerin desteğiyle yüzlerce hanenin hamam kemirmek ihtiyacının karşılandığını belirtti.

Personelin titizce çalıştığını anlatan Helvacıoğlu, “Kurumlarımız ve duygulu vatandaşlarımızla temas dönem yüzlerce dezavantajlı hemşehrimizin günce sıcak aşındırmak ihtiyacını karşılamaya bitmeme ediyoruz. Tüm gerekseme sahiplerimizi kucaklayarak, müsamaha ve cömertliğimiz ile örnek oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ziyarette, AK Tümen Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç üstelik yer aldı.

Keşan toptancı hali esnafına müzakere

TBMM Eş Eş Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve DOĞRU Fırka Edirne Saylav Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, toptancı fos esnafını müzakere etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Aksal, esnafla dostane ederek yavuz işler diledi.

Helvacıoğlu de takı bilinciyle tekmil kesimlerin beklentilerine cevap verdiklerini belirterek, “Esnafımızın değme antlaşma yanındayız. Şehrimizin ekonomisine oylumlu katkılar veren cümle esnafımıza işlerinde artımlı kazançlar dileriz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: