Ekonomiye ilişik “testis” yasa teklifi TBMM Çekim ve Bütçe Komisyonunda

AK Parti Kütahya Saylav Ahmet Tan ve DOĞRU Parti’li milletvekillerinin imzasını haiz Gelir Vergisi Kanunu ile Kâh Yasa ve Kanun Mesabesinde Kararnamelerde Mübayenet Yapılmasına Dayalı Kanun Teklifi’nin görüşmelerine, TBMM Çekim ve Bütçe Komisyonunda başlandı.

Komisyon, SELIM Tümen Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmayan başkanlığında toplandı.

Yılmayan, Divan tarihinde ayrımsız yasama döneminde ilk defa 6. teşri yılının yaşandığına meni ederek, yıpranmamış yasama yılının kalburüstü olmasını diledi.

Geçen teşri yılında komite namına ağırbaşlı ve eli nimetli ameliyat ortamında bulunduklarını, mefret düzenlemeleri ele alıp yasalaştırdıklarını anlatan Yılmaz, “Son teşri yılında birlikte bire bir şekilde bol aynı mücahede yürüteceğimize inanıyorum.” dedi.

Yasama ve denetim faaliyetleri bakımından çetin gündemleri bulunduğunu dile getiren Yılmayan, ulama sunacak komisyon üyeleri ve milletvekillerine teşekkür etti.

Yılmaz, komite üyeliklerinde üstelik değişiklik olduğunu, HDP İstanbul Saylav Erol Katırcıoğlu ve HDP Batman Saylav Necdet İpekyüz’ün üyelikten ayrıldığını, yerlerine HDP Mersin Ağacı Milletvekili Rıdvan Turan ve HDP Veca Milletvekili Zekâ Dilan Taşdemir’in komite üyesi adına seçildiğini aktardı.

Komisyonda usul üzerine yapılan tartışmanın arkası sıra teklifin evvel imza sahibi Ahmet Fecir, sunumuna başladı.

Share: