Eksiksiz Karye Sen Kalabalık Şubesi Başkanı Zekayi Sağra: “Bu Rakamlar Düzeltilmiş Edilmezse Fındık Bahçelerinden Sesimizi Yükselteceğiz”

Eksiksiz Üretici Kafasız Sendikası (CÜMLE KÖY SEN) Kalabalık Şubesi Başkanı Zekayi Sağra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 54 TL olarak açıkladığı fındık çalım fiyatının serbest piyasada 42 TL’ye büyüklüğünde düşeceğini belirterek, “Bu rakamlar önümüzdeki günlerde düzeltilmiş edilmediği takdirde fındık bahçelerimizden sesimizi yükselteceğiz… Bu şekilde bitmeme ederse önümüzdeki günlerde meydanlara ineceğiz” dedi.

UMUM KARYE SEN Kalaba Şubesi Başkanı Zekayi Sağra, Cıvıl Cıvıl’daki bir fındık bahçesinde bugün yaptığı açıklamada, Cumhur Reisi Erdoğan’ın 54 TL adına açıkladığı fındık çalım fiyatına reaksiyon gösterdi. Sağra, şunları söyledi:

“Recep Tayyip Erdoğan tarafından 54 lira namına açıklayan fındık fiyatları, aynı çevrim geçmeden 52 liraya indirildi. Herhangi Bir soy manipülasyonu kullanarak yapılan bu izah, başıboş piyasada 42-43 TL üzere rakamların dönmesi, fındık üreticisinin bu yılda acun gıda ve tarım tekellerinin marabası olacağı anlamına dirimlik ki bunun üreticiler tarafından akseptans edilebilir bire bir tarafı yoktur. Bu rakamlar önümüzdeki günlerde rötuşlu edilmediği takdirde fındık bahçelerimizden sesimizi yükselteceğiz. Önümüzdeki günlerde bu fiyatların fındık üreticisinin sefaletini çokça daha derinleştireceğini biliyoruz. Ülkeyi yöneteneler yoluyla bu fiyatların rötuşlu edilmesini acilen istiyoruz. Bu şekilde bitmeme ederse önümüzdeki günlerde meydanlara ineceğiz.”Share: