‘Eminoğlu’ çiftçinin 26 yıl süren çocuk özlemi bahtiyar sonla bitti

‘Eminoğlu’ çiftçinin 26 sene süren döl özlemi mutlu sonla bitti

Sekizinci nöbet tulum çağa uygulaması sebebiyle kız evlatları dünyaya geldi

TRABZON – Trabzon’bile Yücel-Semiha Eminoğlu çiftinin 26 almanak bala özlemi 8. posta gerçekleştirilen tüp bebek uygulaması sonucu bahtiyar sonla bitti. Ana Semiha Eminoğlu, 26 yıldır bebek sahibi görünmek için değişik şehirlerde tüp süt kuzusu uygulaması ve aşılama yöntemiyle otama yerine serencam alamazken, serencam adına memleketi Trabzon’dahi 8. sefer geçerli şişman süt kuzusu tedavisi sebebiyle kız çocuğu sahibi oldu.

Analık duygusunu 26 sene üstüne yaşamanın mutluluğunu yaşadığını belirten 42 yaşındaki ana Semiha Eminoğlu, “Bu şiddetli 26 sene sürdü. 26 yılın üzerine bebeğimize kavuştuk. Haddinden Fazla tedavilerden, aşılamalardan tüp bebek tedavilerinden geçtik. Otama için İzmir, Konya, İstanbul kabil şehirlere gittik. İzmir’dahi iki şişman misil çağa denedik Konya, İstanbul’dahi ilkah yaptırdık serencam olarak memleketimizde Hasan hocamızla çokça şükür sonuca kavuştuk. Kız çocuğumuz oldu ismini Fatıma koyduk. Tanrı isteyen herkese şans etsin. Annelik duygusunu ilk kez yaşadım. Çok değişik aynı ihtisas. Allah herkese kader etsin” dedi.

Sekizinci gayda çağa uygulaması sonucu kız evladına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını rapor eden 48 yaşındaki Yücel Eminoğlu de “26 yıl üzerine babalık duygusu tattık. Üç telkih, 7 tuluk süt kuzusu tedavisi gördük. Bu 8. tulum bebek Allah’a çokça şükürler olsun. Hocam kahrımızı çekti az buçuk uzun tedavi sürecimiz oldu. On Paralık umutsuzluğa düşmedik umudun çokça yüksekti. Kısaca 100 can beni aradı gelişigüzel taraftan telefonlar alıyoruz, eş dosttan Allah razı olsun bu mutlu günümüzde bizi bekâr bırakmadılar” diyerek konuştu.

On Paralık umutsuzluğa kapılmadılar

Esas Semiha Eminoğlu’nun henüz evvel 7 kat tuluk bebek uygulaması yaptırdığını kaydeden Jinekoloji ve Mevlit Tulum Süt Kuzusu Uzmanı Opr. Dr. Hasan Tahsin Sanisoğlu, “Bu mutluluğa tanık olduğumuz için çokça mutluyuz heyecanlıyız. Bu heyecanımız tedavinin esasen beri vardı. Henüz evvel hastamız ayrımlı yerlerde ayrımlı merkezlerde tedavi görmüştü. Sekizinci tuluk bebek için bize geldiğinde başarabilecek miyiz heyecanını yaşıyorduk. Hastamız de haddinden fazla sabırlı idi ve böylecene başardık bahtiyar sona ulaştık. Bu mutluluğa tanık olduğumuz amacıyla bile mutluyuz ve heyecanımız halen devam ediyor. Hastamız 26 almanak evli henüz önceki 7 kere tüp süt kuzusu denemesi yaptırmış üç sefer telkih tedavisi uygulanmış gebelik elde edilememişti. İleri gözyaşı olduğu için hastamıza önce embriyo aşamasını uyguladık ve elde ettiğimiz embriyolarla kalıtım bilimi teşhis uyguladık. Hastamızı kutluyorum. 26 yıldır vazgeçmediler, asla pes etmediler, umutsuzluğa kapılmadılar bize dahi çok güvendiler. Otama biraz ayrıntılı sürdü ve bütün sorunları aşarak mutlu sona ulaştık” şeklinde konuştu.

Belki dahi son şansı akıbet denemesiydi

Hastanın yavru sahibi olmak üzere on paralık vazgeçmediğini belirten Sanisoğlu, “Ülkemizde 45 yaşına kadar bu tedavi söz konusu çünkü yasalar bunu sınırlıyor. Canlı tıpkısı bayandan elde edilen yumurtanın kullanılmasını sınırladığı üzere 45 yaşına kadar ancak haya elde ika şansımız oluyor. Hastamız elhak 40 yaşın üzerinde ihtimal dahi akıbet şansı akıbet denemesiydi. Hastamızın vazgeçmemiş olması bambaşka çiftlere emsal olması anlamında çokça önemsiyorum. Asla vazgeçmediler ve 7 deneyim sonrasında birlikte 8. otama böylelikle bahtiyar sona ulaştılar” ifadelerini kullandı.

Share: