Erbakan, seçime öğür yerine kendi adayları gireceklerini açıkladı

Yeniden Zenginlik Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Kişi başımıza, zat ismimizle ve kişi adayımızla seçime gireceğiz” dedi. Erbakan, 6 partinin bire bir araya gelerek yaptığı 36 toplantıya karşın hala bire bir namzet belirleyemediğini vurgulayarak, “Reisicumhur adayları namevcut, iktisadi krizin kuşkusuz çözüleceğine dair önerileri bulunmayan, ivedili eylem planları ve mahiyet paketleri yok” ifadelerini kullandı.

Baştan Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Gaziantep’teki tıpkı otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Programda, açıklamalarda bulunan Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 2023 seçimlerine fırka kendisine özlük logoları ve adayları ile gireceklerini açıkladı. Fatih Erbakan, 6’lı masa etrafında birleşen muhalefeti üstelik eleştirerek yapılan 36 toplantıya rağmen hala benzeri adayın belirlenemediğini ifade etti.

“6 ‘benzemez’ 36 sefer tıpkısı araya mevrut amma hala aynı namzet bulunmayan”

Türkiye’birlikte muhalefetin akıllıcasına yapılmadığını ve 6 partinin benzeri araya gelerek yaptığı 36 toplantıya karşın bibi tıpkısı namzet belirleyemediğini söyleyen Baştan Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “6’lı masa altın gününe dönmüş durumda. Bu 6 ‘benzemez’ bugüne büyüklüğünde 30’u beraberce, 6’sı bile 6’lı masa etrafında koyulmak üzere hep 36 posta tıpkı araya gelmiş. Bu 36 toplantının sonunda beyninde aynı Cumhurbaşkanı adayı namevcut, ekonomik krizin bittabi çözüleceğine dair benzeri teklif yok. Tıpkısı müstacel eylem planı ve töz paketi yok. Tığ Yeniden Zenginlik Öğür yerine öncelikle milli töz paketleri kitabımızı ortaya koyduk. Borçsuz, zamsız milli gerçeklik bularak milletin refah seviyesini arttıracağız. 6’lı masada bunların hiçbiri bulunmayan. Yalnız güçlendirilmiş milletvekili hep deyip duruyorlar. Toplan, toplan, toplan bilahare fotoğraf çektir dağıl. Tıpkısı da bu 6’lı masadan yarar gelmez. Bozukluk fayda gelmez, zira bu masadaki iki partinin lideri 15 yıl arz kritik bakanlıklarda fariza yaptı. Tıpkısı şeyler yapacaksanız o zaman yapsaydınız. Masa iki çıngı birlikte süreduran eleman var. Tıpkı gayrı masa unsuru bile CHP’dir. Onların üstelik elhak zihniyeti diyor. Hangi büyüklüğünde makyaj yaparsa yapsın kalıtım bilimi özellikleri değişmiyor. Elan geçen dönme Kur’an öğrenen çocuklara mutedil asır zihniyeti diyor” dedi.

“Biri HDP’ye bakanlık veriyor, başka müfit imkânsız diyor”

Erbakan, 6’lı masada birleşen partileri ‘benzemezler’ diyerek nitelendirerek, “Bu masada birbirine benzemez 6 öğür var. Henüz sabık 6’lı masadaki bire bir partinin milletvekili HDP’ye vekâlet verebiliriz derken, masadaki tıpkı başka partinin mebus ise hakeza tıpkısı şeyin katiyen olabilir olamayacağını ve terör örgütünün gölgesinin bile düştüğü yerde olmayız diyor. Nedeniyle bu ‘benzemezler’ ayrımsız sinerji oluşturmuyor. ve bütün bilakis bu birliktelikten yarar gelmiyor. Yani hep ortaklar bundan uymazlık görüyor” ifadelerini kullandı.

“Kendi başımıza, özlük ismimizle ve kişi adayımızla seçime gireceğiz”

2023 seçimlerine parti kendisine kişi logoları ve adayları ile gireceklerini açıklayan ve şuan bunda aynı başkalık olmadığını ifade fail Erbakan, “Birbirine mümasil partiler aynı araya gelirse daha hareketli tıpkısı uyuşma peki. Temsil sıhhatli partiler bire bir araya gelirse neva daha ongun peki ve tıpkı görevdaşlık doğabilir. Söz Gelişi 1991’deki Refah Partisi, MÇP ve İDP’nin seçim ittifakı buna örnektir. Yüzdelik 13 oyları olan bu üç parti ittifakla oylarını yüzde 17’yi geçmişti. Böyle benzeri kesim olursa düşünebiliriz ve içerisinde saha alabiliriz. Tığ hazırlıklarımızı, çalışmalarımızı kişi başımıza, kişi ismimizle, özlük logomuzla seçime dercetmek için sürdürüyoruz. Bu durumda kendi Cumhurbaşkanı adayımızı dahi fırka adına kendimiz çıkartacağız” diye niteleyerek konuştu. – GAZİANTEP

Share: