Erciyes’te Uluslararası Derrace Yarışları bitmeme ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş, Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ile Uluslararası Bisikletçiler Birliği-UCI ve Türkiye Çiftteker Federasyonu öncülüğünde gerçekleşen Erciyes Uluslararası Kere Bisikleti müsabakaları, Grand Prix Tomarza, Grand Prix Kapuzbaşı, Grand Prix Develi ve Grand Prix Kapadokya etapları ile devam edecek. Arzulu sporcuların katıldığı arsıulusal defa çiftteker yarışları dört çağ sürecek.

Arsıulusal Bisikletçiler Birliği -UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu öncülüğünde, Erciyes Faziletkâr İrtifa ve Spor Turizmi Derneği organizasyonu ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Erciyes A.Ş ve Spor A.Ş. Yahyalı Belediyesi, Develi Belediyesi, Tomarza Belediyesi, Ürgüp Belediyesi desteklerinde gerçekleşecek, dünyanın dört bir yanından mevrut aç sporcuların katıldığı Arsıulusal Erciyes Yol Bisiklet Yarışları kaldığı yerden devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda üç etabı düzenlenerek çiftteker sporcularının mücadelesine manzara olan yarışların küsurat etapları 18-21 Ağustos tarihleri beyninde yapılacak. Arsıulusal Erciyes Öğün Derrace Yarışları dört çevrim sürecek.

18-21 Ağustos 2022 tarihleri arasındaki velespit yarışlarına Türkiye özellikle almak üzere Amerika, Malezya, Kuveyt, Özbekistan, Kazakistan ve Cenup Afrika kadar dünyanın ciharıyek yanından çiftteker takımları katılıyor.

Bu hafta düzenlenecek olan düzenleme Grand Prix Tomarza, Grand Prix Kapuzbaşı, Grand Prix Develi ve Grand Prix Kapadokya almak için 4 etapta gerçekleşecek. 18 Ağustos Perşembe günü Grand Prix Tomarza etabı Kayseri Vukuf Merkezi’nden başlayacak ve Tomarza meydanında akıbet bulacak. Saat 11.00’de başlayacak olan konkur, 14.00’te sona erecek. Ayrıca Grand Prix Kapuzbaşı etabı 19 Ağustos Cuma günü ERÜ Develi Seyrani Kampüsü önünden başlayarak, Yahyalı meydanında sona erecek. Tıpkısı şekilde saat 11.00’de başlayacak olan yarışma, 14.00’te serencam bulacak. 20 Ağustos Cumartesi haset yapılacak Grand Prix Develi etabı ise ERÜ Develi Seyrani Kampüsü önünden başlayarak gene ERÜ Develi Seyrani Kampüsü uğrunda bitecek. Yarış saat 11.00’de başlayacak ve 13.50’de sona erecek. 21 Ağustos Münasebet günü yapılacak Grand Prix Kapadokya etabının ise temel yeri Ürküp Şükrüoğulları olarak belirlenirken, bitiş noktası dahi Erciyes A.Ş. İdari yapı önü olacak. Saat 14.00’te başlayacak olan yarışma, 17.30’da bitecek. – KAYSERİ

Share: