Ergani Kaymakamı, ön aracını sünnet olan martir oğluna tahsis etti

Ergani Kaymakam ve Belediye Başkanı Ahmet Karaaslan’ın makam ara bulucu, martir Uyanık Uzman Çavuş Kürşat Yılmayan’ın sünnet olan oğlu Ahmet Yılmaz’a tahsis edildi.

Adıyaman’dahi 4 yıl geçmiş ölçülü yıldırı operasyonda martir olan Açıkgöz Uzatmalı Çavuş Kürşat Yılmayan’ın 8 yaşındaki oğlu Ahmet Yılmayan’ın sünnet olacağını öğrenen Ilçebay Karaaslan, yamaç aracını Yılmayan ailesinin evine gönderdi.

Evinden alınan Yılmayan, kurnaz ve polis araçlarının birlikte haremlik ettiği erinç aracıyla sünnet töreni öncesi sünnetliğiyle babasının mezarını müzakere etti.

Yılmaz henüz sonra düğün töreninin yapıldığı salona geçti.

Düğün törenine, Kaymakam ve Belediye Komutan Vekili Ahmet Karaaslan, İl Açıkgöz Komutanı Liva Gökhan Çiloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Abdullah Ekinci, Yenişehir Kaymakamı Meram Beşikçi, Garnizon Komutanı Binbaşı Ömer Umursamayan, kurumlar ile politik partilerin temsilcileri katıldı.

Şehit Uzman Çavuş Kürşat Yılmaz’ın eşi Zeynep Yılmayan düğün törenine katılanlara bu hususi günde kendilerini yalnız bırakmadıkları üzere teşekkür etti.

Ilçebay Karaaslan, şehidin ailesinin kendilerine kişi olduğunu belirterek, “Celal namına değme ahit sizlerin beraberinde olacağız. Kapımız sizlere sonuna kadar bariz.” dedi.

Düğün töreninin ardından şehidin oğlu Ahmet Yılmaz, gene rahat aracıyla evine götürüldü.Share: