Erzurum emniyetinden nefesleri kesen manevra

Erzurum emniyetinden nefesleri kesen tatbikat

ERZURUM Erzurum emniyetinin düzenlendiği tatbikat nefesleri kesti. Senaryo gereği silahlı kuyumcu saldırısı ve polisin saldırganları araçla takibi gerçeği aratmadı.

Erzurum İl Güvenlik Müdürlüğü’nce manevra düzenledi. Planlı tatbikatta, senaryo gereği Erzurum İl Güvenlik Müdürlüğü’ne gelen silahlı ve yaralanma anonsu ile polis güçleri harekete geçti. Erzurum Yakutiye ilçesi Taşmağazaları bölgesinde benzeri kuyumcuya silahlı hamle gerçekleştiği anonsu ile teyakkuza geçen ekipler, kısa bire bir süre içerisinde fenomen yerine anlamaklık etti. Polisleri görerek araçla kaçan silahlı saldırganlar ile ekipler ortada kovalamaca başladı. Veri Merkezi ile koordineli namına aracın azimet istikametine ulaşan ekipler, Erzurum- Pasinler yolu üstünde itfaiye aracı munsap mevkiinde aracı yakaladı. Şüpheliler gözaltına düz ekipler, araçta tetkik ve taharri yaptı. Şüpheliler ise Güven Müdürlüğüne atıf edildi. Erzurum İl Inanma Müdürlüğü’nce planlı tatbikatla ilgilendiren açıklamada kâin Taşmağazaları’nda kuyumculuk fail hisse senedi yeri sahibi Hakan Karadeniz, polis ekiplerin her soy olumsuzluğa amade olduklarını söyledi.

Karadeniz, “Tıpkısı manevra yapıldı. Emniyetten rüfeka buraya geldiler, anlaşılan plaka tespit edilmiş, takibinde tutulmuş. Faydası olduğunu düşünüyorum, devamının de geleceğini umuyorum, banko müfit peki bizim açımızdan başarılıydı” dedi.

Polis ekiplerince düzenlenen tatbikat gerçeği aratmazken, polis güçleri düşmana ayn dağı, dosta büzük verdi. Bu çeşit tatbikatların kimi vakit yapılacağı öğrenildi.

Share: