Erzurum emniyetinden nefesleri kesen tatbikat

Erzurum emniyetinin düzenlendiği tatbikat nefesleri kesti. Senaryo gereği silahlı cevahirci saldırısı ve polisin saldırganları araçla takibi gerçeği aratmadı.

Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü’nce tatbikat düzenledi. Planlı tatbikatta, senaryo gereği Erzurum İl Güven Müdürlüğü’ne mevrut silahlı ve yaralanma anonsu ile polis harekete geçti. Erzurum Yakutiye ilçesi Taşmağazaları bölgesinde benzeri kuyumcuya silahlı geveze gerçekleştiği anonsu ile teyakkuza sabık ekipler, güdük tıpkısı müddet içerisinde olay namına vukuf etti. Polisleri görerek araçla kaçan silahlı saldırganlar ile ekipler ortada kovalamaca başladı. Marifet Merkezi ile koordineli adına aracın azimet istikametine ulaşan ekipler, Erzurum- Pasinler yolu üzerinde itfaiye aracı ağız mevkisinde uzlaştırıcı yakaladı. Şüpheliler gözaltına düzlük ekipler, araçta tetkik ve taharri yaptı. Şüpheliler ise Itimat Müdürlüğüne sevk edildi.

Erzurum İl Itimat Müdürlüğü’nce düzenlenen tatbikatla ilgilendiren açıklamada kâin Taşmağazaları’nda mücevhercilik işleyen aksiyon yeri sahibi Kağan Karadeniz, polis ekiplerin herhangi bir nev olumsuzluğa amade olduklarını söyledi.

Karadeniz, “Bir tatbikat yapıldı. Emniyetten arkadaşlar buraya geldiler, muhtemelen plak belirleme edilmiş, takibinde tutulmuş. Faydası olduğunu düşünüyorum, devamının da geleceğini umuyorum, kesinlikle müfit olur bizim açımızdan başarılıydı” dedi.

Polis ekiplerince düzenlenen manevra gerçeği aratmazken, polis güçleri düşmana ayn dağı, dosta yiğitlik verdi. Bu soy tatbikatların ara sıra yapılacağı öğrenildi. – ERZURUM

Share: