Erzurum Site Hastanesinde cuşiş tatbikatı yapıldı

Erzurum Site Hastanesinde cuşiş tatbikatı gerçekleştirildi.

İl Kıran ve Evgin Buut Müdürlüğü (AFAD), Erzurum Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri ve hastanenin ortaklaşa yaptığı tatbikatta, senaryo gereği enfeksiyon pahal hizmet ünitesinde cuşiş çıktı.

Yangına önce müdahaleyi, hastane personeli cuşuhuruş tüpleriyle yaptı. Bilgi verilmesi üstüne AFAD, UMKE ve itfaiye aracı ekipleri fenomen hesabına irsal edildi.

Binadaki keyif personeli, hastalanmış ve züğürt yakınlarının boşaltma edildiği tatbikatta, yaralanan ve dumandan etkilenenler, itfaiye aracı ekiplerince uzatılan basak sebebiyle kurtarılarak keyif ekiplerine teslim edildi.

Erzurum Kent Hastanesi Başhekimi İbrahim Hakkı Tör, gazetecilere yaptığı açıklamada, AFAD, UMKE, 112, itfaiye ve şifahane personelinin katılımıyla aynı cuşiş tatbikatı yaptıklarını söyledi.

Tatbikatı başarılı bire bir şekilde gerçekleştirdiklerini belirten Başköşe, şöyle konuştu:

“Tatbikatta enfeksiyon aheste hizmet servisinde mergup gazdan kaynaklı sâdır yangın dolayısıyla oradaki yatan hastalarımızı ve müteharrik personelimizin transferini ayrıksı benzeri alana gerçekleştirdik. Hele AFAD ve itfaiyeden arkadaşlarla bir kıyamet anında hangi yapılması gerektiğini, kıran ya dahi başımıza ızdırap bire bir görüngü gelmeden ameliye etmiş olduk. Eksiklerimizi gördük, onları bile yeryüzü gücük sürede tamamlayacağız. Emeği geçenlere teşekkürname ediyorum.”Share: