Erzurum Valisi Okay Memiş üniversite mektepli yurtlarında incelemelerde bulundu Açıklaması

Erzurum Valisi Okay Memiş, faziletkâr öğrenimde yıpranmamış yetişek ve tedris yılında Erzurum’u yeğleme eden öğrencilerin sıkı sorunu yaşamaması amacıyla umum hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Atatürk Üniversitesi kampüsü içerisindeki Anne Eş Kız Yurdu’nu gezen Memiş, yetkililerden yurtların kapasitesi ve serencam durumları için bilgelik aldı.

Yurt binası uğrunda gazetecilere açıklama özne Memiş, yüksek öğretimde Erzurum’u tercih eden öğrencilerin çokça ak yazılı olduğunu ve hiçbirinin tahaffuz sorunu yaşamayacağını aktardı.

İlçelerdeki yurtlarda bile dava olmadığını tabir eden Memiş, şöyle konuştu:

“Yurtlarımızın kapasitesinin neredeyse yüzde 80’i dolmuş durumda. Kestirmece 3 bin civarında artı kapasitemiz var. İlçelerde ise müstelzim her tür tedarik makbuz. 20 ilçemizin 3 tanesinde yedekte kalanlar var, onları dahi kaymakamlarımız, uray başkanlarımız ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile görüşerek amme misafirhanelerinde kalmaları üzere planlama yaptık. Hiçbir mektepli boşta kalmayacak. Hep personelimizle tamam yetenek ile terbiye öğretime hazırız.”

Erzurum’un ikliminin sert olduğunu hatırlatan Memiş, “Buraya ati evlatlarımız şen olsun, hepsini mihman edeceğiz. Erzurum’u kazanan şanslı öğrencileri kutluyoruz. Türkiye’nin yeryüzü emniyetli illerinden birisi. Az Buçuk havası sert mümkün, kışın ağırbaşlılık giysinler.” dedi.

Share: