Erzurum ve Ağrı’da Toyluk ve Spor Bakanlığı yurtlarına başvuran öğrenciler yerleştirildi

Erzurum’üstelik Toyluk ve Spor Bakanlığına ilişik 13’ü site merkezi, 7’si ise bazen ilçelerde olan 20 mektepli yurduna başvuran tamam öğrencilerin yerleştiği bildirildi.

Erzurum Toyluk ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, erdemli öğrenimde kullanılmamış terbiye ve talim yılına mahdut eyyam kaldığı hatırlatıldı.

Açıklamada Erzurum’da 7’si kız, 6’sı ayvaz öğrenci yurdu almak üzere 13’ü kent merkezinde, birer adeti dahi Oltu, Narman, Pasinler, Horasan, Hınıs, İspir ve Aşkale ilçelerinde olan 20 sıkıntılı bulunduğu belirtilerek, “Bu yurtların 22 bin 124 mektepli kapasitesi bulunuyor. Bu sene şehir merkezinde 13 bin 707 kız, 6 bin 67 eş mektepli elverişsiz başvurusunda bulundu.”

Yurtlara öğrenci desise sonuçlarının geçmiş fazının açıklandığı anlatılan açıklamada, ilde yurtlarda tevakkuf etmek amacıyla başvuran umum üniversite öğrencilerinin yerleştirildiği vurgulandı.

Ağrı’da üstelik iklim merkezi ve Patnos ilçesinde bakanlığa mecbur mektepli yurtlarına 6 bin 334 öğrencinin yerleştirildiği öğrenildi.

Share: