Erzurum’da 61 çiftçiye benzin sağım makinası dağıtıldı

Erzurum’un Oltu ilçesinde 61 çiftçiye süt sağım makinası dağıtıldı.

Doğu Küçük Asya Projesi (DAP) Nahiye Kalkınma İdaresi Başkanlığı desteğiyle yürütülen “Benzen Hijyeni ve 61 Sayı Benzen Sağım Makinası Çekicilik Projesi” kapsamında, Oltu Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde tanıtım programı düzenlendi.

Çeşitli kurumların temsilcilerinin bile katıldığı programda çiftçiler birlikte amade bulundu.

Oltu İlçe Ekincilik ve Orman Müdürü Temel Aslan, burada yaptığı konuşmada, çiftçilere seçme periyot değişik desteklerin verildiğini ve önümüzdeki dönemlerde de kullanılmamış projeler üstünde çalıştıklarını anlatarak, “Proje sebebiyle hele kırsalda zirai üretimde canlı fiilen üretime balaban katkı sağlayan kadınlarımızın gelişim yükünün hafiflemesine aynı nebze olsun yardım sağlamış olacağız.” dedi.

Konuşmalar sonrası DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının destekleriyle yüzde 70’i hibe, yüzdelik 30’u fellah ulama payı kendisine realizasyon edilen benzin sağım makineleri 61 çiftçiye dağıtıldı.

Proje kapsamında herhangi bir çiftçiye 1 litrelik makina dezenfektanı ile sağım öncesi ve sonrası hayvanların memelerinin temizliğinde kullanacakları solüsyonlar de verildi.

Share: