Erzurum’da şevket korumasındaki çocuklara valinin dirlik uzlaştırıcı ve protokol araçlarıyla sünnet konvoyu

Erzurum’bile izzet korumasındaki ayrıntılar, kendileri için planlı sünnet töreninde Vali Okay Memiş ve mülk protokolünün karşı araçlarına binerek kent turu attı.

Erzurum’dahi Eş ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce dulda altındaki 6 yavru amacıyla Nenehatun Yavru Evleri Sitesi Müdürlüğü bahçesinde sünnet etkinliği yapıldı.

Törene katılan Erzurum Valisi Okay Memiş, Ev ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü Cemil İlbaş, İl Bitirmiş Komutanı Mümessil Miralay İlker Parıltı ve İl Inanma Müdür Yardımcısı Mustafa İzzet Ersoy huzur araçlarına aldıkları çocuklarla kafile eşliğinde site turu yaptı.

Konvoya, motosikletli yunus timleri ve balonlarla süslenen polis güçleri araçlarının yanı sıra şehirdeki haddinden fazla sayıda off-road ve motosiklet grubu dahi katılarak çocuklara destek oldu. Bazı kollar bile ellerindeki Türk bayraklarıyla bu araçlara binerek gönüllerince eğlendi.

Şehir turu sonrası, bahçede dallar amacıyla kına ve değişik etkinlikler yapıldı.

Vali Memiş, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocukları haddinden fazla sevdiklerini belirterek Erzurum’un en sunturlu ve görkemli sünnet konvoyunu yaptıklarını söyledi.

Kuralları ihlal etmeden yaptıkları konvoyda haddinden fazla yakışıklı bir çocuğun birlikte kendisine eşlik ettiğini anlatım eden Memiş, her zaman bilcümle çocukların yanlarında olacaklarını dile getirdi.

Devlet korumasındaki çocukların metin şekilde büyümesini sağlayacaklarını kaydeden Memiş, şöyle bitmeme etti:

“Bu çocuklarımızın terbiye faaliyetlerini sonuna büyüklüğünde strateji yazar, topluma amade efrat olmaları amacıyla elimizden geleni yapacağız, doğrusu oran bunun amacıyla var. Bize zevcelik fail alp polis ve jandarmamıza, off-road ve motosiklet grupları ile organizasyonda emeği geçenlere ve Ocak ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personeline, sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ile hareket adamlarına teşekkür ederim.”

Familya ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü İlbaş bile sünnet törenine katılarak çocukları mutlu eden Erzurum Valisi Memiş ile yekpare misafirlere teşekkür ederek, “Bugün çok bahtiyar günümüz. Devletimiz çocuklarımızı itinayla büyütüyor ve özellikle şevket büyüklerimiz birlikte milimi milimine izlem ediyor. Burada bu evire çevire çocuklarımızla olmaktan ve buraya bakım etmekten haddinden fazla mutluyuz.” diye niteleyerek konuştu.

Sivil topluluk kuruluşu temsilcileri ve muhtelif çekicilik müdürlerinin katıldığı etkinlikte, cağ kebabı izaz edildi. Vali Memiş ve davetliler üstelik sünnet olan çocuklara çeşitli hediyeler verdi.



Share: