Eşinin kullandığı uçağın kanatlarında naşir gösteri sunuyor

İsviçreli Danielle Del Buono, 15 yıldan bu yana pervaz sırasında Boeing Stearman tipi uçağın kanadında yayan eylem yapıyor.

Danielle Del Buono, pilot kocası Emiliano Del Buono ile yıllardır mütehammil çok gelgel gösterisine katıldı.

Del Buono çifti, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde bu sene 7’ncisi gerçekleştirilen “Sivrihisar Hava Gösterileri 2022″de pembe mülevven uçaklarıyla eylem sundu.

Bazı manevralarda hususi bir aparatla kendini uçağın üzerine sabitleyen Danielle Del Buono’nun uçağın kanadının üzerinde ve kanatlar arasında sunduğu gösteri izleyenleri heyecanlandırdı.

Türkiye’ye ilk gelişi

Gösterisiyle izleyenlerin yüreklerini ağzına getiren İsviçreli 33 yaşındaki Danielle Del Buono, AA muhabirine, gökyüzünde yaşadıklarını anlattı.

Tayyareci eşiyle 2007 yılından beri gösteriler sunduklarını ifade eden Del Buono, şöyle konuştu:

“Eşimle bu uçuşları gerçekleştirirken romantik benzeri uçuş kadar oluyor. Havadaki serbest uçuşlarda haddinden fazla ateşli ve mutlu oluyorum. 3 yaşında kızım ve 1 yaşında da oğlum var. Esas kendisine gökyüzünde aynı uçağın üstünde üşüşmek çokça hararetli. Kızımın arz sevdiği kırat pembe olduğundan uçağımız bu renkte. Bire Bir aktarılma kızımın birlikte uçuşlar yapmasını isterim. İlk nöbet Türkiye’deyim, çokça teşekkür ediyorum. Bizi bu gösteriye çağırma ettikleri üzere çok mutluyum.”

Emiliano Del Buono ise eşinin kanatta üslup yaptığı tam uçağı kullanmanın tahakküm olduğunu söyledi.

Hız ve yükseklikle mücadele ederken aktif tıpkısı uçağa gerekseme olduğunu anlatan Del Buono, “Uçağımız haddinden fazla canlı ama eşim çokça çerden çöpten ve kişmiri. Onunla gökyüzünde yatmak çok romantik oluyor.” dedi.Share: