Eskişehir 2. Millî Yunus Emre Hentbol Turnuvası’na hazırlanıyor

Mihalıççık Spor Rical Hentbol Takımı’nın Süper Lig’e yükselmesi ile sabık yıl Eskişehir’birlikte planlı Yunus Emre Hentbol Turnuvası’nı bu yıl tekrar devam ettirme kararı verildiği açıklandı.

Mihalıççık İlçe Şehremini Çorum, 27-28-29-30 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 2. Ulusal Yunus Emre Hentbol Turnuvasında, İstanbul Beykoz Belediyesi, Bursa Nilüfer Belediyesi, Muğla Köyceğiz Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Mihalıççık Spor ‘un mücadelede edeceğini aktardı. Başbuğ Çorum, “Bu takımları kentimizde misafir etmekten alım duyuyoruz” dedi.

“Eskişehir’e 35 sene sonraları ayrımsız şampiyonluk henüz keyiflendirmek istiyoruz”

Sabık zaman namağlup yerine önceki Süper Lig’e çıktıklarını vurgulayan Mihalıççık Spor Erkekler El Topu Takımı Antrenörü Hüseyin Taşcan ise, “Eskişehir’in el topu ile olan bağını ve geçmişini biliyoruz. Hentbol, burada çokça sevilen benzeri branştır. Süper Lig’dahi bir tane olmamız, bize ayrı aynı baskı yüklüyor. Tüvana ve hayatiyetli aynı ekimiz var. Bunun altını çizerek söylüyorum, gözyaşı ortalamamız sıradan zinde. Bu ekibi kurarken, yemeden içmeden bu sezona bakarak hareket etmedik; geleceğe dahi envestisman yaptık. Maçlarımızı seyredenlerin nazik afiyet alacağını düşünüyorum. Aynı ahit birlikte tığ uğraş ederken esenlik ahzetmek istiyoruz. Sporun gerektirdiği bildirme akıllıca şeyi sahaya yansıtacağız. Eskişehir’e 35 yıl sonraları tıpkısı şampiyona elan keyiflendirmek istiyoruz” şeklinde konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: