Eskişehir domestik haberi… Tepebaşı Belediyesi’nden Dünya Saffet Günü İçin Manidar Tebrik Kartı

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Acun Sililik Haset etkinlikleri kapsamında Porsuk Bulvarı’nda planlı farkındalık çalışmasında belde temizliğine katıldı. Komutan Ataç, “Atılmış konusunda biz çok titiziz, Eskişehir halkı üstelik haddinden fazla hassas. Çok pir benzeri şehirde yaşıyoruz” dedi.

Tepebaşı Belediyesi, Dünya Saffet Günü kapsamında tamam dünyada Let’s do köpek Türkiye vasıtasıyla senkronik gerçekleştirilen farkındalık amaçlı saflık etkinliğine katıldı.

Porsuk Bulvarı’nda planlı etkinliğe, Tepebaşı Belediyesi’nin yanı sıra Tepebaşı Sağlıklı Site Konseyi, Bozulmamış Türkiye, Eskişehir Sosyete ve Görüşme Derneği, Eskişehir Yunusemre Rotary Kulübü, Eskişehir Yazılıkaya Rotary Kulübü, Eskişehir Yazılıkaya Rotaract Kulübü ve Eskişehir Yunus Emre Rotaract Kulübü ile yer dostu vatandaşlar katıldı.

Pörsümüş Bulvarı’nda bulunan Mehabetli İsmail Korkmaz Parkı’ndan başlayan etkinlikte katılımcılar, farkındalık bina etmek amacı ile kasaba temizliği yaptı. Tepebaşı Belediye Reisi Ahmet Ataç üstelik etkinlikte, çevredeki atıkları topladı. Programda daha sonraları Tepebaşı Belediyesi katışıksızlık emekçilerinden oturmuş olan Yankı Show Dizem Grubu, bir dinleti verdi. Çalınan şarkı ve marşlara katılımcılar de hep ayrımsız ağızdan haremlik etti.

“NADİR BELEDİYELERDEN BİR TANESİYİZ”

Burada katılımcılara seslenen Başbuğ Ataç, Tepebaşı Belediyesi’nin mekân temizliği konusundaki çalışmaları karşı bilgiler vererek, şunları söyledi:

“Arılık emekçilerimiz, sonuç adım iyicene çalışıyorlar. Ayrıca arkadaşlarımız işlerini yaparken zaman buldukça çalgı aleti çalışmalarına devam ediyorlar. Yankı Show Tartım Grubu, 2009’dan beri Türkiye’birlikte ve dünyada biricik. Bizim enstrümanlarımız farklıdır, arkadaşlarımız de çokça domuzuna müzik yapıyor. Özge belediyelere bile tavsiye ediyorum, tamlık arkadaşlarımın eline esenlik. Bugün da iyicene bire bir temizlik çalışması yaptık, gaye farkındalık inşa etmek. 2009’dan bu yana ayrışabilen atıkları evlerden topluyoruz. Bunu dahi Türkiye’birlikte kısık ve kalburüstü şekilde işleyen nadir belediyelerden ayrımsız tanesiyiz. 2020 öncesinde özelikle ambalaj atıkların toplanmasına yöneldik. Almanak 9 bin ton atık topluyoruz. Bu senenin 8 maaş döneminde ise 5 bin ton ambalaj atığı, 39 titrem bitkisel atılmış yağ, 3 ton batarya, 78 titrem dokuma atığı, 2 buçuk ton atılmış çıkar yol, 7 titrem ömrünü tamamlamış korse atığı topluyoruz. Atılmış üstüne biz haddinden fazla titiziz, Eskişehir halkı de çok alıngan. O açıdan çokça sunturlu bire bir şehirde yaşıyoruz, şehrimizin insanı bu konuya sahip çıkıyor. Bilcümle alay malay arka sırta kentimiz ve geleceğimiz amacıyla uğraş etmeye devam edeceğiz.”

Tepebaşı Dosdoğru Site Konseyi Başkanı Hüseyin Akçar ise “Hepiniz farkındalık çalışmamıza esaslı geldiniz. Biz bütün paydaşlarımız ile alay malay Adalar’dahi çalışmayı yeğleme ettik fakat baktık ki çöp bulunmayan. Çıkan çöp bu büyüklüğünde, Saffet İşleri Müdürlüğü ile Çevre Dulda ve Taharri Müdürlüğümüze teşekkürname ediyorum. Hayat Tepebaşı’nda diyoruz, arılık üstelik Tepebaşı’nda, görüyoruz bunu. Bugün bizlerle olduğu amacıyla Yankı Show’a da teşekkür ediyoruz. Tepebaşı Mıhlı Kent Konseyi adına sahada olmayı hedefliyoruz. Önceliğimiz Tepebaşı, sorumluluğumuz Eskişehir. Bizlere verdiği destekler süresince Başkanımız Ahmet Ataç’a şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuştu.

Etkinlikte Başkan Ataç, temizlik görevlilerine üstelik emekleri için teşekkürname ederek, karanfil takdim etti.

Share: