Eskişehir haberleri | Eskişehir’de şans cambazlık gösterisiyle renklendi

ESKİŞEHİR’de Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi’nce bu yıl 7’incisi düzenlenen albeni gösterileri, 2 günde 70’e mümasil cambazlık gösterisiyle tamamlandı. Türk Çekicilik Kuvvetleri’nin ayn bebeği SoloTürk, geçmiş karı akrobasi pilotu Semin Öztürk ile İsviçreli Danielle ve Emiliano Del Buono çiftinin, kanat yürüyüşü gösterileri zaman kesti.

Sivrihisar Arsıulusal Sportif Havacılık Merkezi eliyle bu yıl 7’ncisi planlı ‘Sivrihisar Hava Gösterileri’ 2’inci devir gösterileriyle sona erdi. Necati Kalan Tesisleri’ndeki gösterileri 2 günde kestirmece 50 bin sevimli izledi. Gösterilerde yerel pilotların birlikte aralarında Macaristan, İngiltere, Almanya ve İsviçre’nin birlikte olduğu farklı ülkelerden onlarca ecnebi akrobasi pilotu izleyicilerle tıpkı araya geldi. İki günde aralarında Türkiye’nin önce ve yegâne eş cambazlık pilotu olan Semin Öztürk Şener, tayyare kanadında yürüyerek eylem fail İsviçreli Danielle ve Emiliano Del Buono çifti, Hürkuş ve Türk Hava Kuvvetleri’nin ayn bebeği SoloTürk ile birlikte 2 günde 70 kadar cambazlık gösterisi yapıldı. İzleyenlerin gösterileri samimi izlem ederken, çökertme telefonlarına üstelik bu anları kaybetmeye çalıştı.

GÖSTERİ İLGİYLE İZLENDİİsviçreli Danielle ve Emiliano Del Buono çiftinin kanat yürüyüşü adını verdikleri eylem yine nefesleri kesti. 1943 emsal uçağı Emiliano Del Buono uçururken, eşi Danielle Del Buono ise havada tayyare kanadında yürüyüşü yaparak izleyenleri selamladı. Gösterileri haddinden fazla beğendiğini ve yakından takip ettiğini ifade edenlerden Osman Filiz, ” Herhangi Bir özdek çokça güzeldi. İkinciye katılıyoruz. 4 yıl ilk bir kere henüz gelmiştik. Oğlum o devir ufaktı, hele onun amacıyla geldik” dedi. Hürkuş’ın mühendislerinden biri olan Aslı Berrak Alabalık ise uçakların gösterilerini izlerken çok heyecanlandığını ifade ederek, “Çokça heyecanlıyım. Ego Hürkuş’un mühendislerinden biriyim. Onu burada ailemle gelişigüzel tutkun olmak çokça heyecanlıydı. SoloTürk gösterisi filhakika haddinden fazla güzeldi. Kanat üstünde yürüme üstelik benim için çokça ateşin benzeri gösteriydi. İşin mutfağından çıkıp bile bu gösteriyi izlemek çok cümbüş vericiydi benim amacıyla” şeklinde konuştu.İzleyicilerden Kaan Telekoğlu bile gösterilerin şişman esenlik verdiğini belirterek, “Geç kalmışız. Keşke henüz ilkin üstelik gelebilseydim. İlk posta güzeşte ve bugün geldim. Keşki önce şovundan beri izleme etseydim. Çok güzeldi. Gözlerimiz yetmiyordu ama yanımda tele kontak lens vardı ego yakından gördüm. Umarım bütün yakından üstelik görebilmiştir” dedi.

Gülizar Altınsoy ise Hürkuş ve SoloTürk’ü izlediğinde milli duygularının artığını belirterek, “Haddinden Fazla duygulandım. Milli duygularım kabardı. Çocuklarım için çokça gururlandım, onların da bu hisleri yaşamasını istedim. Değme sene yapılmaya devam edilirse çokça bahtiyar oluruz. Kadınların bu minval gösterilerde dolay plana alınması haddinden fazla domuzuna” diye niteleyerek konuştu.

Share: