Eskrim delici kılıç şampiyonları madalyalarını aldı

Adıyaman Yeni Mahalle Spor Salonunda başlayan ve iki dolaşma süren U10-U12-U14 Bölgesel Epe Zahir Kılıç Oyunu Turnuvası yapıldı.

Adıyaman’da iki çevrim süren müsabakalar sonrasında U10-U12-U14 Bölgesel Delici Kılıç Bulutsuz Turnuva Şampiyonlarının anlaşılan oldu. Turnuva sonunda dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş madalya töreninde yaptığı konuşmada, “İlimizde Türkiye’nin bir nice ilinden gelen bay ve bayan kılıç ustalarını mihman etmekten iri tıpkısı bahtiyarlık duyduk. Bütünü birbirinden muvaffakiyetli kılıç ustası sporcuların centilmence ve şişman ayrımsız cenk içerisinde güzeşte müsabakalarını keyifle izledik. Hünerlerini şeytanca sergiledikleri karşılaşmalar sonrasında rütbe elde eden sporcularımız madalyalarını almaya adalet kazandı. Ben bütün sporcularımız tebrik kartı ediyor, şampiyonlarımızı kutluyorum” dedi.

Müsabakalar böylecene dereceye giren sporculara madalyalarını Toyluk ve Spor İl Müdürü Fikret Batur, Spor Hizmetleri Müdürü Zeynal Abidin Deneri, Türkiye Eskrim Federasyonu Başkan Yardımcısı Ahmet Hakan Hayber ve Yıpranmamış Mahalle Spor Salonu Yapı Amiri Ömer Faruk Dursun sunma ederek bilcümle alay malay ajanda fotoğrafı çektirdi. – ADIYAMAN

Share: