Esmek’te Bağ Bozumu Dönemi Kayıtları Başladı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tekellüm Çığır Yetişek Kursları’nın (ÜFÜRMEK), bağ bozumu dönemi kayıtları başladı. Bu dönemde da 13 ayrımlı hat ile 250’den fazla branşta yüz yüze ve online eğitimlerin yapılacağı kursların kayıtları, 7 Ilk Teşrin’e kadar devam edecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in 2001 yılında ‘Her Aile Benzeri Işlik Olacak’ sloganıyla başlattığı ÜFÜRMEK’te sonbahar dönemi kayıtları, 19 Eylül 2022 tarihi bakımından başladı.

Kurulduğu günden bu yana 250 bini aşkın kursiyerin hayatına dokunan ÜFÜRMEK, Yaz Okulları’nda 5 bin öğrenciye eğitim bilimi verirken, sonbahar döneminde de 13 ayrımlı merkezde 250’den aşkın branşta karşı karşıya ve online eğitimler düzenleyecek.

ESMEK, kent merkezinin yanı sıra Mahmudiye, Beylikova, Çifteler, Alpu, Sarıcakaya, Sivrihisar, Mahmudiye, Mihalgazi, İnönü ve Seyitgazi ilçelerinde de terbiye çalışmasını devam ettirecek.

Güz dönemi kayıtları, 19 Eylül-7 Ilk Teşrin 2022 tarihleri beyninde gerçekleşecek. Kurslar hafta sonu 15 Ilk Teşrin, hafta için ise 17 Teşrinievvel’bile başlayacak. ESMEK’in akademik takvimine göre bahar dönemi kayıtları ise 23 Aile-24 Gücük Ay 2023 tarihlerinde yapılacak. Yaz Okulu kayıtları ise 12-23 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleşecek.

Kayıtlar, ÜFÜRMEK’in “esmek.eskisehir.bel.tr” adresindeki yöre kayıtlar sekmesinden yahut ESMEK Yetişek Merkezleri’nden yapılabilecek.

Share: